ye-logo.v1.2

Адмінресурс і не тільки: ОПОРА фіксує нові передвиборчі порушення

Вибори 3792
Білборди без вихідних даних розмістили «Опозиційний блок» і «Європейська солідарність»
Білборди без вихідних даних розмістили «Опозиційний блок» і «Європейська солідарність». Фото: oporaua.org

Представники ОПОРИ звернулася до поліції через агітаційні матеріали без вихідних даних.

Впродовж цього тижня представники Громадської мережі ОПОРА зафіксували низку порушень передвиборчого законодавства. Серед них — розміщення політичної агітації без вихідних даних і агітація за чиновника-кандидата на сторінках державних органів у Facebook. Крім того, кандидати продовжують організовувати концерти для виборців.

За інформацією Громадянської мережі ОПОРА, агітацію без вихідних даних зафіксовано на Шепетівщині, яка входить до виборчого округу №190. Такі порушення допустили три політичні сили — «Радикальна партія Олега Ляшка», «Опозиційний блок» і «Європейська солідарність».

Зокрема, у Шепетівці з партійного намету роздавали інформаційний бюлетень «Слово Ляшка». Друковані матеріали не містили вихідних даних, необхідних відповідно до вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України». В цьому бюлетені також опублікований матеріал з порушенням чинного законодавства «Рейтинги: у Ляшка росте, у Зеленського падає». В у ньому не вказані територія, де проводилося соціологічне дослідження, та його вибірка.

До теми: За кого голосувати: у Хмельницькому презентували інструмент аналізу партій

Крім того, ОПОРА виявила на трасі між Шепетівкою та Славутою чотири білборди партії «Європейська солідарність» без вихідних даних. Ще чотири білборди «Опозиційного блоку» зафіксували у Шепетівці та Славуті. З цими фактами представники ОПОРИ звернувся до поліції з проханням перевірити зовнішню рекламу партій та їх інформаційні бюлетені.

Також ОПОРА повідомляє, що кілька державних органів розповсюдили на власних офіційних сторінках у Facebook передвиборчу агітацію за Віктора Худняка, який балотується до парламенту на 193 окрузі, що охоплює Кам’янець-Подільський (місто та район) і Новоушицький район. Таку інформацію розповсюдили Старосинявський Полонський та Старокостянтинівський районні відділи державної виконавчої служби. Вони підпорядковуються Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області, яке очолює Віктор Худняк.

«Законодавство забороняє органам державної влади брати участь в агітації. Інакше можна говорити про ознаки застосування адмінресурсу», — Андрій Попик. Скріншот oporaua.org

Відділи виконавчої служби поширили на власних сторінках повідомлення кандидата про його участь у парламентських виборах та його агітаційний ролик. В останньому Віктор Худняк говорить, чому йде до парламенту, та закликає приєднуватися до його команди.

«Виборче законодавство не дозволяє кандидатам, передусім посадовцям, використовувати для передвиборчої агітації ресурси за місцем роботи та своїх підлеглих. Закон також забороняє органам державної влади брати участь в агітації. Інакше можна говорити про ознаки застосування адмінресурсу», — коментує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

До теми: Понад півтисячі подолян змінили місце голосування: як це зробити

Також за підтримки кандидатів у кількох районних центрах Хмельниччини проходили концерти до Дня молоді. Так, Віктор Бондар веселив жителів Деражні виступом гурту «Оркестр гарного настрою» та Ірина Білик. Натомість Вадим Лозовий привіз у Нетішин Ірину Федишин, а у Красилів — гурт «Lama». У Чемерівцях Олександр Герега для місцевих жителів організував літній кінотеатр. З його боків розміщенні банери з написами «Олександр Герега. Наш депутат».

«Кандидати вдаються до маніпуляцій, організовуючи свята, на яких може не бути прямої агітації. Проте так вони популяризують себе у регіоні. Фактичні такі дії мають ознаки передвиборної агітації, але не вважаються такою через недосконалість чинного законодавства», — зазначив Андрій Попик.

Нагадаємо, представники ОПОРИ вже повідомляли про те, що кандидати влаштовують концерти та вручають дипломи випускникам.

Читайте також: Хто ще бажає представляти Хмельниччину в парламенті

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую