ye-logo.v1.2
2 Червня, 2020

Хмельницькі ендокринологи перейняли досвід у колег

Здоров'я 2292
Фото: lacruax.com

Учора в Хмельницькому відбулася науково-практична конференція з актуальних питань ендокринології за участю провідних вчених України.

Захід проведено згідно координаційного плану управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради в рамках роботи "Міської школи лікарів первинної медико-санітарної допомоги". 

Як повідомляє Хмельницька міська рада, у конференції взяли участь завідувач відділом експериментальної ендокринології Державної Установи "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського Національної Академії Медичних Наук України", доктор медичних наук, професор Вікторія Віталіївна Полторак, яка виступила з доповіддю на тему: "Хворий на цукровий діабет другого типу в практиці сімейного лікаря: попередження макро- та мікросудинних ускладнень". Також в науковому зібранні з доповіддю "Діагностика та лікування діабетичної полінейропатії" виступила доцент кафедри ендокринології Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького, доктор медичних наук Олеся Павлівна Кіхтяк.

Цукровий діабет залишається однією з найбільш актуальних проблем клінічної медицини. У структурі ендокринних захворювань цукровий діабет посідає основне місце (70-80%). У розвинутих країнах кількість хворих на діабет складає 24% від загальної популяції. В Україні це 2,5% від усієї чисельності населення. В Хмельницькому 4,6% від населення, яке слуговується. З віком частота захворювання на цукровий діабет зростає, досягаючи в осіб старших 65 років 7-8%. Справжня кількість населення хворих на цукровий діабет є значно вищою, оскільки співвідношення числа зареєстрованих хворих і осіб з прихованим, недіагностованим діабетом, становить 1:2, 5:3.

Поширеність цукрового діабету в Хмельницькому становить 49 осіб на тисячу дорослого населення, 6,5 – інсулінзалежний цукрового діабету, що відповідає моделям кінцевих результатів і посідає друге рейтингове місце в області.
Особлива увага на конференції була приділена цукровому діабету ІІ типу, хворі на який повинні спостерігатись лікарями загальної практики сімейної медицини та дільничними терапевтами.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому відзначали Всесвітній день боротьби із захворюванням на цукровий діабет. У Хмельницькому, зокрема, в Хмельницькій міській поліклініці №1 волонтери проводили скринінгове обстеження відвідувачів поліклініки - визначали рівень глюкози в крові, вимірювали артеріальний тиск, а лікарі, у разі необхідності, надавали необхідні консультації. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую