ye-logo.v1.2

Як скупатися, щоб лишитися здоровим?

Здоров'я 1405
Фото: uh.ru

Хмельничанам нагадують про правила обладнання місць проведення купань під час святкування Водохрещення.

За традиціями, що складалися віками, 18-19 січня в спеціальних ополонках «іорданнях», які вирубуються на водоймищах у формі хреста, проходять хрещенські купання православних християн. Зазвичай вони являють собою триразове занурення у воду з головою та промовою молитви. Нещасні випадки і травмування при цьому можуть бути виключені тільки за умов дотримання безпеки і правильної організації цього заходу, які включають в себе підготовку ополонки, дисципліну і підготовку осіб, що здійснюють купання, організованість і чітке знання й виконання своїх обов’язків відповідальними за проведення заходу, медичний контроль, готовність рятувальної служби, підтримання порядку серед глядачів.

Хмельницька міська рада нагадує, що при обладнанні ополонки необхідно враховувати специфіку умов зимового купання (швидкість течії води, температуру повітря, силу вітру, глибину, стан дна і розмір ополонки, особливості виходу з неї, віддаленість теплого приміщення і т.д.), щоб повністю усунути можливість виникнення небезпечних ситуацій і нещасних випадків. Місце для ополонки вибирається у водоймищах, що мають течію не більше 0,25 м/с. Ополонка повинна бути віддалена від причалів, проростання рослинності, місць впадіння рік і стічних вод.
Товщина льоду в місці обладнання ополонки повинна бути не менше ніж 25 см (згідно Правил охорони життя людей на водних об’єктах, користуватися на водоймищах майданчиками для катання на ковзанах дозволяється після ретельної перевірки міцності льоду, товщина якого повинна бути не менше, ніж 12 см, а при масовому ковзанні - не менш 25 см. Тому логічно, що і в місці обладнання ополонки для хрещенського купання лід повинен бути не тонший 25 см.) і при цьому поряд з ополонкою на льоду не повинно знаходитись одночасно більше 20 чоловік. При товщині льоду менше 25 см необхідно обмежити перебування людей на льоду біля ополонки до мінімуму.
Дно ополонки повинно бути рівним, краще піщаним, без крутих уклонів, водорості, корчів, великих камінців, не засмічене сторонніми предметами, які можуть призвести до травмування.
Берег в районі ополонки повинен бути зручним для руху в двох напрямках, а ополонка, по можливості, захищена від вітру. Неабияке значення мають і розміри ополонки. Чим ополонка більша, тим вона зручніша і безпечніша. Оптимальний розмір ополонки 12 кв. метрів. Така ополонка достатня для одночасного купання в ній до 5 чоловік без скупчення і контакту з краями льоду; її розчищення не потребує великої затрати фізичної праці. Мінімальним розміром ополонки вважається ополонка 3х3 м.
Перед купанням ополонка повністю очищується від льоду. Рекомендується зробити огородження ополонки по периметру на льоду і під льодом, щоб глядачі випадково не впали у воду, а ті, що купаються, не потрапили під лід.
Необхідно передбачити, щоб ополонка для купання була добре освітлена, але при цьому були дотримані всі правила електро- і пожежної безпеки. Виїзд автомобілів на лід водоймищ категорично заборонено. Чергування на льоду біля ополонки працівників міліції для підтримки порядку, рятувальників аварійно-рятувальних служб на водних об’єктах з рятувальним обладнанням для забезпечення безпеки, медичних працівників для надання першої медичної допомоги- обов’язкове. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую