ye-logo.v1.2

Хворі, що потребують гемодіалізу, пікетували Хмельницьку ОДА

Здоров'я 3093
Хворі вже вдруге виходять на майдан з протестом, проте й цього разу обласна влада їх проігнорувала
Хворі вже вдруге виходять на майдан з протестом, проте й цього разу обласна влада їх проігнорувала. Фото: автора

Щоправда, на акцію протесту представники обласної влади ніяк не відреагували.

Сьогодні, 3 грудня, з нагоди міжнародного Дня інваліда хворі, життя яких залежить від гемодіалізу, прийшли з плакатами під будівлю Хмельницької облдержадміністрації та обласної ради. Пікетувальники вимагають від керівництва області забезпечити їх необхідними ліками для гемодіалізу та підвіз інвалідів на процедури.

“Нам зовсім не виділяють коштів на ліки для гемодіалізу. Затверджений лише невеликий перелік препаратів, які ми можемо придбати за 50%. Але із пенсією у 1100 гривень ми не  в змозі себе забезпечити життєво необхідними ліками. До прикладу, найдешевший препарат для підняття гемоглобіну коштує 800 гривень, а багатьом його на місяць не вистачає. І це лише один препарат з переліку потрібних нам ліків, - розповідає учасник протесту Віктор Ліпейза. - Ті ліки, які ми потребуємо для гемодіалізу, нам повинні безкоштовно давати в лікарні. У хворих з нирковою недостатністю послаблений імунітет, тому кожна поїздка в громадському транспортні для нас дуже ризикована. Через це, крім самого гемодіалізу, в кожного виникають ще багато інших хвороб, які теж потребують дороговартісного лікування”.

Хворі зібралися, аби привернути увагу влади до їхніх проблем.

Хворі, які потребують програмного гемодіалізу, проходять процедуру тричі на тиждень. У Хмельницькому його здійснюють в обласній лікарні. Оскільки у закладі є лише 16 апаратів, двісті хворих мешканців міста та районів приймають у чотири зміни щодня. Остання зміна закінчується о другій годині ночі.

“Багато людей ходять на нічні зміни гемодіалізу. Щоб добратися додому, треба викликати таксі, а грошей немає. Крім цього, коли в Хмельницькому відключають воду, хворі пропускають сеанс гемодіалізу. А якщо нас не почистять протягом 10 днів, шлаки будуть в крові, ми просто помремо”, - ділиться хворий Микола Глушко.

Близько 15-ти хмельничан стояли з плакатами під стінами будівлі ОДА.

Скаржаться хмельничани й на проведення аналізів та недобросовісність медичних працівників. “Аналізи роблять халатно, або не роблять взагалі. Знають, що ми хворі і не заморочуються перевірити їх результати. Пишуть, що хочуть, а для нас ті показники життєво важливі”, - додає протестувальник.

Представники обласної влади так і не почули хворих хмельничан. За годину акції з приміщення адміністрації ніхто не вийшов до мітингувальників. Єдиним, хто хоч якось відреагував на акцію протесту, став голова Хмельницького обласного товариства інвалідів Анатолій Савчук, який випадково побачив пікет. За його словами, забезпечення ліками для гемодіалізу не є для обласного бюджету великими коштами. Головне, щоб були грамотно та розумно прописані програми.

Анатолій Савчук: гроші на гемодіаліз мають бути передачені в програмах.

“Треба передбачити гроші у бюджеті конкретно на кожну людину, яка потребує гемодіалізу. Має бути адресність. Це невеликі кошти для обласного бюджету, враховуючи те, що обласні бюджети будуть значно ширші. Охорона здоров'я знає кількість хворих людей і їхні потреби.  Потрібно, зважаючи на кожного хворого, передбачити загальну суму в обласному  бюджеті, - пояснює Анатолій Савчук. - Питаннями гемодіалізу має займатися Департамент соцзахисту ОДА. Обов'язок начальника цього управління якісно писати програми і передбачати кошти для хворих, які потребують гемодіалізу. Ми ж можемо подавати свої пропозиції, які мають враховуватися. Але для цього треба спочатку досконально вивчити проблему”.

Багато хворих приїжджають у Хмельницький на гемодіаліз з районів.

Коментарі:

МРТ КТ Хмельницький 18.05.2017 22:48

https://xn----ttbeqkc.xn--j1amh/ Медичний центр МРТ КТ Ультрадіагностика 0671200165 або 654065

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую