ye-logo.v1.2

Швидко і якісно

Здоров'я 5125

Хмельницька обласна лікарня першою у Західній Україні запровадила лапароскопічні операції в урології

Власне, кожна лапароскопічна операція, яку виконав заступник головного лікаря обласної лікарні, кандидат медичних наук, дійсний член Європейської асоціації урологів Олексій Підмурняк, була першою в області, у Західній Україні, а деякі і взагалі в Україні.
У перевагах малоінвазивних операцій (саме такими є лапароскопічні) сьогодні вже нікого не потрібно переконувати. Завдяки сучасному обладнанню лапароскопічно може бути виконано  близько 90  відсотків урологічних оперативних втручань. В усьому світі лише 2-3 відсотки операцій  виконують відкритим методом, у нас же цей відсоток  сягає 15. Решту виконують лапароскопічно чи ендоскопічно.

Переваги лапароскопії:
– замість широкого розрізу черевної стінки або грудної клітки (від 7 до 30 сантиметрів в довжину) робиться три-п'ять маленьких розрізів від 0,5 до сантиметра;
– значно скорочується перебування в післяопераційній палаті інтенсивної терапії;
– практично відсутні післяопераційні болі, що знижує  призначення після операції знеболювальних наркотиків;
– косметичний ефект за рахунок відсутності великого розрізу (немає або практично непомітні післяопераційні рубці);
– відсутність необхідності в дотриманні післяопераційного постільного режиму;
– тривалість напівпостільного режиму може бути обмежена декількома годинами;
– тривалість госпіталізації може бути протягом одного дня, іноді до трьох днів;
– швидке відновлення нормального самопочуття і здатності до звичайної трудової і побутової діяльності.
Урологи — одні з перших в області почали виконувати лапароскопічні операції.  Півтора року тому тут виконали нефректомію. Зараз такі операції для урологів обласної лікарні звичні. Малоінвазивним способом виконують операції при пухлинах, кістах, каменях у нирках, а також – при аномаліях розвитку нирок.
Саме аномалії розвитку стосувалася недавня операція, яку виконав Олексій Підмурняк. «У молодої жінки нирки зрослися нижніми полюсами, – розповідає Олексій Олексійович. – Додаткова судина порушувала відтік сечі з лівої половини нирки. Внаслідок цього у ній утворився вели- кий камінь. Зазвичай, такі операції виконувалися через великий розріз. Хворі 17-20 днів проводили у стаціонарі, а потім ще бли- зько чотирьох місяців тривав відновлювальний період. Я виконав цю операцію лапароскопічно: видалив камінь та судину, яка призвела до його утворення, і відновив відтік сечі з нирки. Жінку виписали з лікарні на сьому добу після операції, а до звичайного життя приступила через десять днів (а не через чотири місяці!). З дня операції минув місяць, вона приїжджала до нас на обстеження. Ніяких передумов для повторного виникнення каменів немає. Такі операції дуже важливі, насамперед, для молодих людей, адже набагато скорочуються терміни лікування та реабілітації».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую