ye-logo.v1.2
20 Лютого, 2019

Медики назвали причину отруєння 69-річної хмельничанки, яку ледве врятували

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 2845
Стан хворої був досить важкий, але на щастя її ввели антитоксин, який врятував хмельничанці життя
Стан хворої був досить важкий, але на щастя її ввели антитоксин, який врятував хмельничанці життя. Фото: zhydachiv.in.ua

У жінки був діагностований ботулізм.

Більше двох тижнів в Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 69-річна хмельничанка, в якої був діагностований ботулізм. Жінка купила морожену рибу, посолила її, а через деякий час з’їла. Стан хворої був досить важкий, але на щастя її ввели антитоксин, який врятував хмельничанці життя.

Інформацію про те, яку рибу їла жінка та де її купувала, була невідомо, адже хвора не могла розбірливо говорити. Наразі, за словами лікаря відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень обласного лабораторного центру МОЗ України Зої Мамонтової, стало відомо, що причиною отруєння став оселедець морожений, який жінка купила на стихійному ринку Хмельницького.

«Якби пацієнтка обсмажила або запекла рибу, вона б не захворіла. Однак, продукт був лише засолений. Ймовірно, риба була не досить ретельно промита перед засолом і збудник потрапив до продукту. Запам'ятайте просте правило безпеки - не вживайте копчену, в’ялену чи солену рибу, якщо не знаєте як її готували. Така риба могла бути заражена у природних умовах, до того ж, не проходила термічної обробки. З’ясувати чи в ній наявний токсин перед вживанням - неможливо! Крім того, причиною отруєння можуть стати інші продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, рідше - овочі. Якщо ці продукти були погано вимиті, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином - вони також можуть стати причиною інфікування. Будьте обережні! Жодні смаколики чи страва не вартують вашого здоров’я, а подекуди й життя", - каже медик.

За повідомленням МОЗ, станом на 11 вересня в Україні зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 93 людини, 8 з них померли. На Хмельниччині на цю хворобу заразилися восьмиро людей. На щастя обійшлося без летальних випадків.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас