ye-logo.v1.2
31 Березня, 2020

Медреформа на паузі: запуск нових програм відтермінували

Здоров'я 2291
Пацієнти отримуватимуть послуги як раніше, тобто безкоштовно надаватимуть тільки базовий перелік послуг
Пацієнти отримуватимуть послуги як раніше, тобто безкоштовно надаватимуть тільки базовий перелік послуг. Фото: golosherson.co.ua

Безкоштовна діагностика та електронні лікарняні не запрацюють вчасно.

Згідно з планом медичної реформи з 1 липня цього року в Україні мала запрацювати програма “безкоштовна діагностика”. На початку року Міністерство охорони здоров'я анонсувало, що програма розширить перелік безкоштовних діагностичних процедур. Цей перелік був оприлюднений, до нього увійшли: 12 нових аналізів додатково до 8-ми базових, мамографія і 5 видів рентгену, ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи, ще 6 видів УЗД, 4 види біопсії та видалення окремих новоутворень. Паралельно анонсували і впровадження електронних лікарняних та направлень до вузьких спеціалістів.

Проте, як повідомив кореспонденту сайту “Є” начальник управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради Борис Ткач, анонсовані новації медичної реформи не запрацюють вчасно.

“Ми до запуску цієї програми готувалися, закупили техніку. Проте, зі слів заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтенюка, пілотна програма “безкоштовна діагностика” відтерміновується на не визначений термін. А оскільки до цієї програми напряму підв'язана і система електронних лікарняних, то їх запуск теж відтерміновуються” - роз'яснив Борис Ткач.

В обласному Департаменті охорони здоров'я припускають, що це пов'язано з відсутністю фінансування.

“Запуск програми анонсувало міністерство, ми теж її анонсували, але коштів поки що немає. Ми сподівалися, що програма запрацює. Всі заклади готові до роботи, але без фінансування ми не зможемо забезпечити всі аналізи безкоштовно” - пояснив керівник Департаменту охорони здоров'я області Яків Цуглевич.

І додав, що поки нічого не зміниться: пацієнти отримуватимуть послуги як раніше, тобто безкоштовно надаватимуть тільки базовий перелік послуг.

Як повідомляє видання “Tvoemisto.tv” у прес-службі Національної Служби Здоров'я України у відповідь на інформаційний запит, повідомили, що у липні розпочнеться лише підготовчий етап програми "безкоштовна діагностика" - комп’ютеризація та забезпечення обладнанням діагностичних центрів та поліклінік. “Адміністрування такої програми по всій країні передбачає великий обсяг попередньої підготовки як з боку самих медзакладів, так і з боку МОЗ України та НСЗУ. Йдеться про забезпечення автономізації, комп'ютеризації, наявності належного обладнання, відповідно до сформованих вимог, рівний доступ до послуг по всій Україні” - йдеться в повідомленні.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую