ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Поїв домашньої консерви: у жителя Дунаєвеччини виявили ботулізм

Здоров'я 4713
Пацієнт наразі знаходиться у реанімаційному відділенні Хмельницької інфекційної лікарні
Пацієнт наразі знаходиться у реанімаційному відділенні Хмельницької інфекційної лікарні. Фото: ілюстративне з zik.ua

Чоловік у важкому стані перебуває в реанімації.

На Хмельниччині зафіксували третій випадок ботулізму за цей рік. Захворів на небезпечну недугу 53-річний житель села Лисець Дунаєвецького району.

«20 червня чоловік споживав домашню консерву з м’яса свинини. Вже наступного дня у пацієнта погіршився стан здоров’я, однак до лікарні він не звертався. 22 червня, коли у чоловіка став падати зір, він звернувся до місцевого фельдшера, який направив його до Дунаєвецької центральної районної лікарні. Поїхав туди він лише 23 червня і відразу був госпіталізований до реанімаційного відділення. Стан здоров’я чоловіка був важкий - в нього паморочилося в голові, була сухість в роті, порушений рефлекс ковтання та двоїлось в очах. Лікарі поставили діагноз – ботулізм. Вчора пацієнта було переведено до Хмельницької інфекційної лікарні, де медики ввели йому протибутулістичний антитоксин. Наразі чоловік в реанімації і стан його здоров’я залишається важким», - розповіла Зоя Мамонтова, лікар відділу організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Лікар каже, що якби чоловік перед споживанням термічно обробив страву, таких наслідків можна було б уникнути.

Нагадаємо, у лютому на Хмельниччині на ботулізм захворіло подружжя з Чорного Острова. Вони також їли консерву домашнього приготування.

До речі, минулого року в Хмельницькій області було зареєстровано вісім випадків ботулізму.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую