ye-logo.v1.2

Технології штучного запліднення у Хмельницькому є, а спеціалістів — бракує

Здоров'я 9412
Наразі частина обладнання поки що не використовують через брак спеціалістів
Наразі частина обладнання поки що не використовують через брак спеціалістів . Фото: ілюстративне shutterstock.com

Частину ефективного обладнання для штучного запліднення поки що не використовують.

Минулого року в міському перинатальному центрі відкрили відділ репродуктивних технологій. Його робота покликана допомогти безплідним хмельничанам. Втім попри певні успіхи відділ досі не запрацював на повну потужність. Про цю ситуацію сьогодні, 25 червня, під час засідання колегії управління охорони здоров’я розповів директор комунального підприємства «Хмельницький міський перинатальний центр» Андрій Ропотан.

За його словами, наразі в Україні живе 43 тисячі безплідних пар. З них лише 30 відсотків отримує медичну допомогу. Решта фінансово не може дозволити собі коштовну процедуру штучного запліднення, яка зазвичай проводиться у приватних клініках.

«Минулого року ми зареєстрували понад 400 безплідних пар хмельничан. Завдяки відкриттю в міському перинатальному центрі відділу репродуктивних технологій впродовж п’яти місяців цього року допомогли завагітніти 11 жінкам, — розповідає Андрій Ропотан. — Насправді, це досить низький показник, адже частину ефективного обладнання для штучного запліднення поки що не використовуємо».

Як він пояснив, причиною цього стало те, що ембріолог перинатального центру пішов через низьку зарплатню у приватну лікарню. Тепер там готують нового фахівця, який використовуватиме сучасні технології для проведення штучного запліднення.

«Впродовж п’яти місяців цього року допомогли завагітніти 11 жінкам», — Андрій Ропотан.

Зокрема, заплановано використовувати метод «IVF», який також відомий як «запліднення у пробірці». А також «ICSI», який полягає в тому, що сперматозоїд за допомогою ін’єкції вводять у яйцеклітину. Ці методи особливо ефективні у подоланні чоловічого безпліддя, на яке у вітчизняних реаліях звертають менше уваги, ніж на жіноче.

Андрій Ропотан розповів, що подібні послуги коштують у міському перинатальному центрі приблизно 40-50 тисяч гривень — все залежить від складності процедури. 

«Фактично ми стали одним з перших в Україні комунальних закладів, який почав надавати такі послуги. Наразі головною проблемою залишається забезпечення гідною зарплатнею наших спеціалістів, щоб ми могли конкурувати з приватними лікарнями», — зазначив Андрій Ропотан.

Читайте також: Медреформа на паузі: запуск нових програм відтермінували

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую