ye-logo.v1.2

Реформа вторинної медичної допомоги ймовірно відкладається

Здоров'я 8621
Очільниця Міністерства охорони здоров
Очільниця Міністерства охорони здоров'я України переконана, що лікарні не готові до впровадження реформи з 1 січня наступного року. Фото: ілюстративне kevinmd.com

Це може негативно вплинути на зарплатню медиків.

Нещодавно нова очільниця Міністерства охорони здоров’я України Зоряна Скалецька заявила, що реформа вторинної ланки медичної допомоги відтерміновується. Ймовірно, що цей процес розпочнеться з квітня наступного року. Кореспонденти сайту «Є» поцікавилися у начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Бориса Ткача, як таке рішення може вплинути на хмельницькі лікарні.

Як пояснив Борис Ткач, наразі немає жодних офіційних документів щодо відтермінування вторинної ланки медицини. Є лише заява нового міністра, яка переконана, що українські лікарні не готові до впровадження реформи з 1 січня. Тому  цей процес варто відкласти на кілька місяців, щонайменше до квітня 2020-го. Однак, представники Національної служби здоров’я заявили, що з нового року вже готові фінансувати по контракту лікарні за надані послуги. Тому як остаточно діятиме механізм, поки що не зрозуміло.

«Ймовірно, що реформу дійсно відкладуть. Про це свідчить проєкт державного бюджету на 2020 рік. У ньому закладена медична субвенція, якої не мало би бути в рамках реформи», — розповів Борис Ткач.

За його словами, завдяки реформі вторинної ланки медицини лікарні мають отримувати фінансування з кількох джерел — Національної служби здоров’я, місцевого бюджету та громадян за надані їм платні послуги. Це дасть змогу підвищити зарплатню медикам.

«Тому відтермінування реформи найперше негативно вплине на лікарів вторинної ланки медичної допомоги. Їх зарплатня й надалі буде залежати від медичної субвенції, яка передбачає жорстку тарифну сітку», — пояснив начальник міського управління охорони здоров’я.

Також Борис Ткач заявив, що хмельницькі лікарні готові до впровадження реформи зі січня наступного року. Наразі триває їх комп’ютеризація. Крім того, на найближчу сесію будуть винесені проєкти рішень про автономізацію місцевих закладів медицини вторинної ланки. Серед них — міська інфекційна лікарня та протитуберкульозний диспансер.

До речі, ще 17 липня на сайті Міністерства охорони здоров’я була опублікована новина, що з 1 січня медичні заклади, які надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України. Для цього вони повинні бути реорганізовані у некомерційні комунальні підприємства. Наразі у Хмельницькій області лише 37 відсотків лікарень готові до цього нововведення. Не реорганізовані лікарні, які не підпишуть договору з Національною службою здоров’я до початку 2020 року, не зможуть отримувати фінансування з державної скарбниці. Натомість їх можуть фінансувати місцеві бюджети.

Нагадаємо, цього тижня на сесії Хмельницької обласної ради депутати мають прийняти зміни до бюджету краю на цей рік. Одна з них стосується додаткових виплат для водіїв екстреної медичної допомоги. Такими доплатами їх мають забезпечити до кінця 2019-го, а з наступного року їх зарплатня мала б зрости після впровадження реформи вторинної ланки медичних закладів.

Читайте також: У Хмельницькому запрацювала нова амбулаторія

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую