ye-logo.v1.2

У Хмельницькому не вбачають перспектив запровадження телемедицини

Здоров'я 2246
Наступного року медзаклади Хмельницького планують повністю забезпечити необхідною комп
Наступного року медзаклади Хмельницького планують повністю забезпечити необхідною комп'ютерною технікою. Фото: ілюстративне vysetrenie.zoznam.sk

Проте в обласному центрі триває комп’ютеризація медзакладів для запуску медичних інформаційних систем.

Вчора, 17 вересня, члени колегії міського управління охорони здоров’я обговорили перспективи впровадження у Хмельницькому технології телемедицини та стан комп’ютеризації медзакладів.

Лікар-методист міського управління охорони здоров’я Руслан Ратушний розповів, що телемедицина як пілотний проєкт нині запроваджується у п’яти областях України. Проте Хмельниччина не увійшла до їх числа. Найперше цей інструмент необхідний сільській місцевості, де не вистачає вузькопрофільних спеціалістів.

«Завдяки телемедицині сімейний лікар може зв’язатися, наприклад, з кардіологом чи гастроентерологом і проконсультуватися з ними у режимі он-лайн. Також такі консультації через мережу Інтернет можуть допомогти під час проведення важких операцій», — зазначив Руслан Ратушний.

За словами начальника міського управління охорони здоров’я Бориса Ткача, наразі Хмельницький немає гострої потреби у запроваджені телемедицини, адже в обласному центрі працюють лікарні з необхідними спеціалістами. Потенційно цей інструмент може бути запроваджений у дещо обмеженому варіанті. Натомість, нагальнішим є питання комп’ютеризації медичних закладів і впровадження у них інформаційних систем.

Так, цього року на комп’ютеризацію медзакладів з міського бюджету було виділено 1 мільйон 164 тисячі 572 гривні. За частину цих коштів вже придбано 107 комп’ютерів. Найперше ними забезпечили амбулаторії.

«У первинній ланці цей процес вже завершився: на двох сімейних лікарів, які чергуються по змінах, припадає один комп’ютер. У стаціонарі — один комп’ютер на чотирьох-п’яти медпрацівників. Завершити комп’ютеризацію міських медичних закладів плануємо наступного року», — розповів Борис Ткач.

Також він зазначив, що у 2020-му в міських закладах охорони здоров’я мають повноцінно запрацювати інформаційні медичні системи. Вони не лише зроблять ефективнішою роботу лікарів, а й полегшать життя хмельничан. Серед них в обласному центрі працює система «Medics», яка дозволяє записатися на прийом до частини лікарів через мережу Інтернет.

«Впровадження медичних інформаційних систем проходить у нас поетапно. Спочатку вони з’являються у первинці, а далі — у спеціалізованих медичних закладах. Наразі у багатьох випадках вони працюють у тестовому режимі. Наші медичні заклади обирають найкращий варіант», — розповів Борис Ткач.

До однієї з медичних інформаційних систем у Хмельницькому можуть бути підключені й лікарняні лабораторії. Завдяки цьому пацієнти зможуть отримувати результати аналізів навіть у власний смартфон.

Нагадаємо, нова очільниця Міністерства охорони здоров’я України Зоряна Скалецька заявила, що більшість лікарень України не готові до впровадження реформи вторинної ланки медичних закладів. Відповідно ймовірно реформу доведеться відтермінувати до квітня 2020-го. На переконання Бориса Ткача, таке рішення може негативно вплинути на зарплатню медпрацівників, а хмельницькі лікарні готові до реформи з 1 січня.

Читайте також: На Хмельниччині з’явилася сироватка проти дифтерії

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую