ye-logo.v1.2

На Хмельниччині бракує сироватки від дифтерії

Здоров'я 1967
Дифтерійний антитоксин використовується виключно для лікування дифтерії
Дифтерійний антитоксин використовується виключно для лікування дифтерії. Фото: з архіву

Ліків від небезпечної недуги може вистачити лише одному хворому.

В кінці минулого місяця Україна отримала у якості гуманітарної допомоги 250 флаконів дифтерійного антитоксину. 150 з них були передані від Програми розвитку ООН та ще 100 надало Посольство Республіки Індія в Україні. Інформація про це з’явилася на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Також повідомляють, що сироватка розподілять та доставлять у регіони вже найближчим часом. Чи надійшла вона на Хмельниччину сайт «Є» запитав у головного епідеміолога області Олександра Мирного.

«Про поставку сироватки від дифтерії вперше чую. Якщо нам нададуть додаткові дози – буде добре, якщо ні – будемо вирішувати питання по мірі надходження. Ми щотижня перевіряємо кількість сироваток від дифтерії в області. Наразі одна доза, а це чотири флакони, є у Хмельницькій інфекційні лікарні», - каже Олександр Борисович.

Наявність чотирьох флаконів сироватки від дифтерії підтвердила і заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

«Цих флаконів недостатньо, адже в залежності від стану хворого, усі ці сироватки можуть бути використані для лікування одного пацієнта. Сподіваюся, що поставка сироватки буде найближчим часом, адже випадки дифтерії ми вже фіксували. До речі, термін дії наявної сироватки закінчується у листопаді 2020 року», - каже Нінель Зільфредівна.

Нагадаємо, у серпні в Хмельницькому був зафіксований і лабораторно підтверджений перший випадок захворювання на дифтерію. Захворіла 21-річна хмельничанка. У жовтні на небезпечну дедугу захворів 46-річний мешканць Чемеровецького району. У листопаді клінічний діагноз дифтерія був поставлений 20-річній жительці Летичівського району. Однак після низки лабораторних досліджень, діагноз виявився іншим – важка форма лакунарної ангіни.

Нагадаємо, у 1991-1998 роках в Україні була епідемія дифтерії. Причиною був вкрай низький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих. Тоді захворіли 20 тисяч людей, 696 пацієнтів померли.

За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію: 2011 рік – 8 випадків, 2012 – 5 (серед них – 1 дитина), 2013 – 6 (серед них – 2 дитини), 2014 – 4 (серед них – 1 дитина), 2015 – 2 (серед них – 1 дитина), 2016 – 4 дорослих (1 – в Івано-франківській області, 1 – в Одеській і 2 – у місті Києві), 2017 - випадків захворювання на дифтерію зареєстровано не було, у 2018 році 10 випадків.

Станом на кінець листопада 2019 року в Україні було встановлено 23 діагнози «дифтерія».

Довідка:

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви: біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Читайте також: Як і для чого безкоштовно вакцинуватися від дифтерії

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую