Гаряча тема:
- Війна
Черговий випадок дифтерії на Хмельниччині: захворіла 20-річна жінка
Пацієнтка у реанімації.
На Хмельниччині зафіксований третій випадок дифтерії. На небезпечну недугу захворіла 20-річна жителька Летичівського району.
«Жінка захворіла 4 листопада. До сімейного лікаря звернулася через два дні. Медик запідозрила у хворої дифтерію і направила її до Хмельницької інфекційної лікарні. Після огляду отоларинголога, жінці поставили клінічний діагноз дифтерія. Хвора наразі перебуває у реанімації. Їй ввели сироватку. Стан її зродов'я середньої важкості», - повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.
Медик додала, що усіх осіб, які контактували з хворою, обстежено. Двом зроблено щеплення від дифтерії. Чоловік хворої жінки з ангіною теж госпіталізований до Хмельницької інфекційної лікарні.
«Єдиний спосіб запобігти смертельній хворобі – це вакцинуватися. Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація. Також її проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М. Дорослі ж повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто, якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу - у 36 і так далі», - каже Тетяна Юріївна.
Нагадаємо, влітку у Хмельницькому був зафіксовано перший випадок захворювання на дифтерію. Другий випадок недуги виявили у 46-річного чоловік у жовтні.
Читайте також: Як і для чого безкоштовно вакцинуватися від дифтерії
За даними Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», востаннє спалах дифтерії на Хмельниччині був зареєстрований у 1993 році. Тоді на цю недугу захворіло 138 осіб.
«Після зростання рівня щеплень захворюваність почала знижуватися. Однак час від часу поодинокі випадки дифтерії все ж фіксувалися. Востаннє у нашій області цей діагноз ставили двом жителям Полонського району в 2010 році. З того часу і включно до 2018 року дифтерії в області не було», - розповіла Тетяна Федак.
За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на 4 листопада 2019 року підтверджено 22 діагноза “дифтерія”. Водночас за попередні 9 років, із 2010 по 2018 рік, загалом зареєстровано 56 випадків. Інші випадки дифтерії, про які в ЗМІ шириться інформація, станом на сьогодні лабораторно не підтверджені, повідомляє прес-служба МОЗ.
Довідка:
Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Симптомами хвороби є: біль у горлі, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, ускладнене дихання та ковтання, висока температура, набряк слизової оболонки носоглотки, збільшення лімфатичних вузлів.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: