ye-logo.v1.2

Черговий випадок дифтерії на Хмельниччині: захворіла 20-річна жінка

Здоров'я 11166
Жінка з діагнозом дифтерія перебуває у Хмельницькій інфекційній лікарні
Жінка з діагнозом дифтерія перебуває у Хмельницькій інфекційній лікарні. Фото: колаж автора

Пацієнтка у реанімації.

На Хмельниччині зафіксований третій випадок дифтерії. На небезпечну недугу захворіла 20-річна жителька Летичівського району.

«Жінка захворіла 4 листопада. До сімейного лікаря звернулася через два дні. Медик запідозрила у хворої дифтерію і направила її до Хмельницької інфекційної лікарні. Після огляду отоларинголога, жінці поставили клінічний діагноз дифтерія. Хвора наразі перебуває у реанімації. Їй ввели сироватку. Стан її зродов'я середньої важкості», - повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Медик додала, що усіх осіб, які контактували з хворою, обстежено. Двом зроблено щеплення від дифтерії. Чоловік хворої жінки з ангіною теж госпіталізований до Хмельницької інфекційної лікарні.

«Єдиний спосіб запобігти смертельній хворобі – це вакцинуватися. Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація. Також її проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М. Дорослі ж повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто, якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу - у 36 і так далі», - каже Тетяна Юріївна.

Нагадаємо, влітку у Хмельницькому був зафіксовано перший випадок захворювання на дифтерію. Другий випадок недуги виявили у 46-річного чоловік у жовтні.

Читайте також: Як і для чого безкоштовно вакцинуватися від дифтерії

За даними Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», востаннє спалах дифтерії на Хмельниччині був зареєстрований у 1993 році. Тоді на цю недугу захворіло 138 осіб.

«Після зростання рівня щеплень захворюваність почала знижуватися. Однак час від часу поодинокі випадки дифтерії все ж фіксувалися. Востаннє у нашій області цей діагноз ставили двом жителям Полонського району в 2010 році. З того часу і включно до 2018 року дифтерії в області не було», - розповіла Тетяна Федак.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на 4 листопада 2019 року підтверджено 22 діагноза “дифтерія”. Водночас за попередні 9 років, із 2010 по 2018 рік, загалом зареєстровано 56 випадків. Інші випадки дифтерії, про які в ЗМІ шириться інформація, станом на сьогодні лабораторно не підтверджені, повідомляє прес-служба МОЗ.
 

Довідка:

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Симптомами хвороби є: біль у горлі, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, ускладнене дихання та ковтання, висока температура, набряк слизової оболонки носоглотки, збільшення лімфатичних вузлів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую