ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Дифтерію у 20-річної жительки Хмельниччини не підтвердили

Здоров'я 3243
Лабораторне дослідження проводилося у Києві
Лабораторне дослідження проводилося у Києві. Фото: ілюстративне з rbc.ua

У жінки була важка форма лакунарної ангіни.

Клінічний діагноз дифтерія був поставлений медиками Хмельницької інфекційної лікарні 20-річній жительці Летичівського району минулого тижня.

«У жінки були явні симптоми дифтерії – біль у горлі, підвищена температура тіла, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу. Стан здоров’я хворої був середнього ступеня важкості і тому медики відразу почали лікувати жінку. Їй був введений антитоксин і стан її здоров’я стан покращуватися. Всі аналізи хворої були відібрані і відправлені на лабораторне дослідження у Київ. Сьогодні надійшли їх результати і вони виявилися негативними. Заключний діагноз хворої - лакунарна ангіна (важкий перебіг), дифузний міокардит (легка форма)», - повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Медик каже, що виявити дифтерію складно, бо вона не має чітко виражених симптомів.

«Ця хвороба дуже сильно нагадує тонзиліт або ангіну. Лише аналізи можуть показати небезпечну паличку. Таких пацієнтів одразу шпиталізують. При важкому стані порятунком для них є сироватка. Єдиний вихід не захворіти на тяжку форму дифтерії – не сироватка, а щеплення. Вакцини вдосталь в усіх регіонах», - каже Тетяна Юріївна.

Нагадаємо, влітку у Хмельницькому був зафіксовано перший випадок захворювання на дифтерію. Другий випадок недуги виявили у 46-річного чоловіка у жовтні.

Довідка:

Ангіна лакунарна – клінічна форма ангіни, що протікає у важчій формі і характеризується високою температурою тіла, сильним болем у горлі, вираженою інтоксикацією, головним болем та нудотою. Поверхня мигдаликів покрита острівцями білуватого нальоту, які легко знімаються шпателем (головний критерій відмінності від дифтерії). Зазвичай тривалість захворювання складає 10 днів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую