ye-logo.v1.2

Двісті грамів м'яса, одне яйце та келих вина

Здоров'я 3531
Фото: РПЛ

На великодньому столі має бути багато овочів та фруктів та обмежена кількість «важкої» їжі. Особливо, якщо ви дотримувалися посту

Обмеження в їжі – одна зі складових Великого посту, який тривав сорок днів. Медики погоджуються, що піст, як і будь-яке періодичне обмеження в їжі, корисний для здоров’я. «Вживан­ня великої кількості фруктів та овочів – хороша профілактика атеросклеро­зу, – розповідає лікар-гастроентеро-лог  вищої кваліфікаційної категорії Подільського науково-медичного цен-тру Ірина Гаєвська. – Тому споживан­ня їх в період посту є корисним для очи­щення судин». Щоправда, посту мо­жуть дотримуватися лише здорові лю­ди.  А хворим, дітям, вагітним, літ­нім й тим, хто важко працює, краще не постити. Навіть церква звільняє таких людей від утримання від їжі. За три­валий термін посту організм зви­кає до нового меню і режиму харчу­вання. І надмірне вживання подуктів тварин­ного походження, котрі ми починаємо їсти у великих кількостях з першого дня свят, може різко погір­шити стан здоров'я. А якщо сюди ще додати спи­ртне, без якого у нас не об­ходиться жодне застілля! «Різка зміна режиму харчування, велика кількість «важ­кої» їжі з вживанням алкоголю може викликати погіршення стану здо­ров’я, обумовити загострення хроніч­них захворювань та викликати уск­ладнення, – застерігає  Ірина Гаєвсь­ка. – Різка зміна раціону харчування навіть у здорових людей може викли­кати розлади  функціонального стану організму. Особливо берегтися вар­то людям з хронічними захворюван­нями шлунково-кишкового тракту, ен­до­кринної, серцево-судинної системи».

«А у тих, хто має виразку шлунку чи 12-палої кишки, холецистит, панк­ре­атит, цей термін розтягується на два тижні», – пояснює Ірина Віталіївна. Для святкового столу лікар радить готувати більше страв з риби, фруктів, овочів. А от продуктами тваринного походження варто не надто захоплю­ватися. «За святковим столом краще з’їсти не більше 150-200 грамів м'яса (пісного). В ідеалі м'ясо має бути ва­рене, можна з сіллю, але без спецій. Не бажано вживати м'ясо разом з гри­бами та бобовими. І не переїдайте ва­рених яєць (не більше двох на день) та соусів, особливо – майонезу. Краще ут­риматися від спиртного, бо воно ви­кличе  подразнення слизової шлунку. Але якщо на свято не можете обійтися без алкоголю, то нехай це буде вино, і не більше 200 грамів на день. І пам’я­тайте, що алкоголь потрібно заї­дати. Зрозуміло, що у Великдень не обійти­ся без паски. Випічки теж не можна їсти багато і краще щоб вона була – вчо­рашня. А от хворим на холе­цистит вза­галі відмовитися від здоби. Краще спе­кти сирну паску. І не нама­гайтеся до­помогти собі лікарськими препарата­ми, які широко рекламую­ться телеба­ченням. Вони здатні лише частково по­кращити травлення, але не запобіга­ють наслідкам переїдання».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую