ye-logo.v1.2
3 Грудня, 2020

У хмельницьких аптеках зникли з продажу медичні маски

Здоров'я 3289
Медики кажуть, що звичайні марлеві маски від інфекції не захищають
Медики кажуть, що звичайні марлеві маски від інфекції не захищають. Фото: з архіву

Захисні пов'язки зникли з прилавків більше тижня тому.

Медичні маски стають дефіцитом. Сайт «Є» поцікавився у п’яти мережах аптек Хмельницького – у жодній цих засобів немає.

Провізори кажуть, що медзасоби зникли понад тиждень тому. В аптеках пояснюють: усі маски, які продавалися, скупили гуртом і відправили закордон. Коли буде доставка нових – не повідомляють.

Не зупиняла людей і ціна. «Якщо ще місяць тому одна медична маска коштувала близько гривні, то останні засоби захисту ми продавали вже по 5 гривень», - каже фармацевт іншої аптеки.

Втім, маску можна виготовити і власноруч, розповідають фармацевти. Для цього потрібні марля та вата. Вони в аптеках є. Вартість марлі стартує від десяти гривень за метр. Вартість вати – від 15 гривень.

Зникненню медичних масок дивується головний епідеміолог Хмельницької області Олександр Мирний. Медик каже, що здоровим людям цих медзособів не потрібно.

«Маски потрібно для того, щоб хвора людина не поширювала інфекцію на здорову. До того ж вона одноразова і її термін користування становить лише дві години. На відмінно від медичних масок, які працюють на видих, є респіратори спеціального типу, які працюють на вдих. Саме ними можна користуватися здоровим людям. Однак тут є тонкощі. До прикладу, чоловікам з бородою їх одягати не можна, адже тоді вона не прилягатиме тісно до шкіри і таким чином не виконуватиме захисну функцію. Респіратори в аптеках не знайти. Їх здебільшого продають у господарських та будівельних магазинах», - каже Олександр Борисович.

Епідеміолог додає, що замість бездумного скуповування масок, краще уникати місць скупчення людей і банально дотримуватися правил гігієни.

Читайте також:  Хмельницька інфекційна лікарня готова до спалаху коронавірусу — директорка медзакладу

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую