ye-logo.v1.2

Медики розповіли, як у Хмельницькому готуються до коронавірусу

Здоров'я 4002

Містян закликали зберігати спокій та запевнили, що ситуація під контролем.

Вчора, в Україні був зареєстрований випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом. Захворів мешканець Чернівців, який у лютому здійснював поїздку до Італії.

Тим часом у Хмельницькому паніка починає набирати обертів. З аптечної мережі зникли маски, а по районах області скасовують культурно-масові заходи.

Сьогодні, 4 березня, у Хмельницькому терміново був організований брифінг для ЗМІ, під час якого начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач та головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна розповіли, як місто готується до ймовірного виявлення хворих на коронавірус.

«Минулого тижня у місті відбулося засідання комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуації. На ній були затверджені заходи, які направленні на недопущення зараження коронавірусом. По-перше, ми вже почали проводити роз’яснювальну роботу серед містян. По-друге, при міській раді створена протиепідемічна комісія, яка буде постійнодіючою. По-третє, увесь комунальний громадський транспорт підлягатиме ретельнішій очистці, прибиранню та дезінфекції. Щодо приватних перевізників, рекомендації свої ми надіслали. Окрім цього, в усіх закладах охорони здоров’я, освіти та культури теж проходитиме додаткові заходи дезінфекції», - доповів Борис Ткач.

Головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна розповіла, що їхня лікарня буде базовим закладом, якщо в області буде виявлено хворих на коронавірус.

«Медперсонал пройшов практичні та теоретичні заняття. У медзакладі є усі необхідні захисні костюми, захисні щитки, респіратори, медичні маски і рукавички. Наразі одночасно ми готові прийняти 12 важких хворих. Тобто тих, для яких буде необхідна киснева терапія. Якщо мова йтиме про епідемію, ми будемо готові перепрофілювати заклад», - зазначила Оксана Вікторівна.

Медики також повідомили, що симптомами коронавірусу є сухий кашель, температура тіла вище 38 градусів і вище та першіння в горлі.

«Якщо до лікарні потраплятиме хворий з такими симптомами і анамнез хвороби засвідчить, що пацієнт повернувся закордону або контактував з хворим на коронавірус, ми цю людину ізолюємо в бокс. Будуть відібрані аналізи і методом виключення визначатимемо, який вірус спричинив захворювання. Тест-системи, які визначають коронавірусну інфекції на Хмельниччині наразі немає. З наступного тижня їх мають завезти в усі обласні центри. Поки ми відправляємо проби до лабораторного центру. Там роблять аналізи і за необхідності направляють їх на Київ», - розповіла Оксана Піддубна.

У МОЗ радять для профілактики захворювання дотримуватись стандартних рекомендацій:

1. Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
2. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
3. Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
4. Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Онлайн карта поширення COVID-19

Читайте також:  Хмельницька інфекційна лікарня готова до спалаху коронавірусу — директорка медзакладу

Коментарі:

05.03.2020 12:43

..."Тест-системи, які визначають коронавірусну інфекції на Хмельниччині наразі немає." Цими словами все сказано

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую