ye-logo.v1.2

Догляд за шкірою обличчя під час карантину: поради косметолога

Здоров'я 9462
Що робити, коли походи до косметолога недоступні
Що робити, коли походи до косметолога недоступні. Фото: ілюстрація shutterstock.com

Як поліпшити стан шкіри у період вимушеного перебування вдома - у матеріалі.

Походи до косметолога під час карантину стали такими ж недоступними, як звичні прогулянки парками та скверами міста. Однак шкіра обличчя продовжує потребувати дбайливого і ретельного догляду. Особливо навесні, коли запаси вітамінів в організмі вичерпані, а їх нестача відображається на стані волосся, нігтів та шкіри.

Про особливості б’юті-процедур в домашніх умовах,щоденне піклування і «табу» у догляді за обличчям, розповіла косметолог Марина Закревська.

Через карантин зараз майже усі сидять вдома. Відповідно більшість дівчат, жінок перестали наносити макіяж на обличчя. Однак, за словами косметолога, стан шкіри після таких «канікул» навряд чи покращиться.

Як доглядати за шкірою обличчя вдома, розповіла косметолог Марина Закревська. 

«Враховуючи те, що у домівках були ввімкнені батареї, повітря у приміщеннях було пересушене. А нормальна вологість повітря для нас складає 60%. Тому через сухе повітря наша шкіра також стала сухою. І навіть професійні креми з цим не зовсім можуть впоратися. Майже в кожному з них є гліцерин. Цей складник дуже важливий, він діє глибоко і гарно зволожує, але за умови достатньої вологості повітря. А при сухому повітрі крем вбирає вологу зі шкіри на себе, - каже Марина. – Оскільки ми майже весь час ми проводимо у приміщеннях, важливо зволожувати повітря удома, пити достатню кількість теплої води (вона краще засвоюється організмом) і їсти більше фруктів».

Щоденний догляд за обличчям

Очищувати шкіру потрібно двічі на день у кілька етапів. «Умивання має відбуватися за допомогою спеціальних гелів, пінок. До речі, міцелярну воду теж завжди потрібно змивати. Навіть, якщо на етикетці вказано навпаки. Будь-який засіб, який вимиває бруд, жир з нашої шкіри, має поверхнево-активні речовини. Ці речовини при довгому контакті зі шкірою можуть призвести до алергічних реакцій або й захворювань шкіри, - пояснює косметолог. - Витирати обличчя добре одноразовими паперовими рушниками, особливо, в кого проблемна або жирна шкіра».

Після вмивання шкіру потрібно протирати тоніком. Це важлива складова очищення. Він вирівнює pH (кислотність) шкіри. При нормальній кислотності шкіра не буде пропускати віруси, бактерії, інфекції та буде нормально зволожена. «Наприклад, якщо вмитися і не користуватися тоніком, часто виникає відчуття сухості шкіри. Але вода не сушить шкіру, сушать пінки і гелі для умивання, які мають поверхнево-активні речовини», - додає вона.

Наступний етап – зволоження шкіри за допомогою кремів. «У кого проблемна і жирна шкіра зволоження теж важливо. Однак тут потрібно бути обережними з кремами, які містять парафін. Він лягає на шкіру плівочкою і шкіра «задихається». Водночас для сухої шкіри це хороший складник. У цьому випадку він буде грати роль захисту, пояснює косметолог.

«До речі, ніколи на сухій шкірі не буде прищів, навіть, якщо сушить страшно. Адже суха, пересушена і зневоднена шкіра це зовсім різне. Проте визначити вірно, в якому стані ваша шкіра, і підібрати правильно крем, може лише професійний косметолог», - каже Марина Закревська.

Б’юті-процедури вдома

«У нашої шкіри є базальна мембрана, яка не пропускає нічого на своєму шляху. Тому, щоб глибоко її зволожити, мають бути спеціальні речовини, що можуть проникнути у шкіру. Один з них – це знову ж таки гліцерин. Домашні зволожуючі маски не дають бажаного ефекту, оскільки діють тільки поверхнево. Водночас можна отримати опіки, алергію. Хоча, ефект плацебо ніхто не відміняв», - говорить спеціаліст.

Скраб

Фото: goldpix.co

Процедура, яка має бути невід’ємною частиною догляду за шкірою, - скрабування. Скраби допомагають відлущувати мертві клітини з ороговілого шару шкіри, однак користуватися ними не можна часто. «З ними потрібно бути обережними і застосовувати не частіше, ніж раз на тиждень. Скраби мають бути не грубі, не травмуючі. У кого є запальні процеси, акне, прищі – ними не можна користуватися», - наголошує Марина.

Для тих, у кого тонка, нормальна, комбінована шкіра, косметолог радить скрабувати обличчя та руки вівсяними пластівцями: «Цей скраб дуже ніжний і не травмує шкіру. Звичайні вівсяні пластівці змочуємо у теплій воді, у долонях розтираємо і скрабуючими рухами наносимо на очищену, вологу шкіру. Звичайно, обходимо зону навколо очей і рота. Скраб можна залишити на кілька хвилин на обличчі, потім змити і нанести крем».

Патчі

Фото: stock.adobe.com

Патчі – це косметичні пластирі, просякнуті гелями з корисними речовинами. Використання таких масок-наліпок останнім часом набирає все більшої популярності. Є багато видів патчів. Їх застосовують від набряків, темних кіл під очима, зморшок, для зволоження та чимало іншого.

«Патчі ми наносимо під очі або навколо губ. Але я наголошую, що їх використовувати можна одноразово і тримати не більше, ніж 15 хвилин на шкірі. Ми знімаємо їх разом з роговим шаром шкіри, який відлущується. На використаних патчах залишаються бактерії. Якщо ми їх покладемо знову в упаковку, де є ще патчі, вони почнуть псуватися, гнити. Таким чином можна занести собі інфекцію, особливо в кого є акне», - зауважує косметолог.

Маски з аптечної глини

«Насправді всі глини діють однаково, тому немає різниці яку ви оберете. Глиняні маски насамперед гарно підходять для проблемної шкіри. Наносити глину потрібно на очищену шкіру, тримати протягом 15 хвилин або до висихання. Змивати теплою водою, потім зволожити», - рекомендує Марина. Ця маска знімає запалення, звужує пори і має легкий скрабуючий ефект. Наносити її потрібно теж раз на тиждень.

«Щоб зменшити запальні процеси тим, у кого проблемна шкіра, можна скористатися цинко-саліциловою пастою. Вона дешева і є в аптеках. Нею проблемні місця потрібно протирати точково один-два рази вдень, - каже косметолог. – Але я все ж раджу не експериментувати з власною шкірою та не перевіряти її на міцність. Якщо шкіра проблемна, краще зачекати до закінчення карантину та звернутись до спеціаліста».

Читайте також: Комплекс фітнес-вправ для занять вдома на карантині.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую