ye-logo.v1.2

Десять способів схуднути без дієт і стресу: поради дієтолога

Здоров'я 7104
Поради, як тримати себе у форму без дієт
Поради, як тримати себе у форму без дієт . Фото: ілюстративне expertaesthetix.com

Щоб вийти з карантину стрункими і здоровими.

В Україні вже майже два місяці триває карантин. Пересування, обмежене квартирою, сидяча робота та холодильник, який став ліпшим другом – сьогоднішні реалії багатьох. Як не наїсти зайвих кіло під час ізоляції, питання яке стає все більш актуальним.

Сьогодні, 6 травня, у світі відзначають Міжнародний день без дієт. Тому пропонуємо вам декілька порад дієтолога Саллі Бейкер, які раніше опублікувала «Українська правда». Спеціаліст перераховує десять простих способів повернути форму без дієт і стресу.

Перевірте, чи емоції не змушують вас переїдати

Один з перших кроків до зміни поведінки – навчитись перевіряти свої почуття. Це збільшуватиме вашу інтуїцію та самоусвідомлення. Знайдіть час, щоб зрозуміти свої справжні почуття, які, коли ви сумні чи злі, можуть перетворюватися на їжу.

Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Зауважте, чи ви регулярно їсте солодощі у конкретний час

Між ранком та обідом бувають енергетичні спади, так само, як і після обіду. Це може змусити вас хотіти "швидкого цукру", щоб залишатися на плаву до кінця дня. Замість цього спробуйте додати більше білка до свого сніданку чи обіду. Це допоможе стабілізувати настрій і довше "триматиме" вас ситими.

Виділіть час на їжу і сфокусуйтесь на процесі

Коли їсте – сконцентруйтесь саме на страві, без "залипання" у соцмережі, робочий монітор чи телевізор. Прийом їжі – це ваша можливість вшанувати себе хорошим харчуванням. Тож виділіть час, щоб насолодитися цим, організм вам віддячить.

Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Готуйте їжу власноруч

Приготування страви – фундаментальний крок для вашого розуму і тіла, щоб усвідомити, що ви будете їсти. Апетитні аромати страви, яка готується, спричиняють фізичну і психологічну реакції. Мозок передає сигнали до шлунку, щоб той вивільнив ферменти для травлення у надії, що їжа уже на шляху до шлунка. Весь процес приготування їжі з нуля допомогає травленню, а це призводить до збільшення ситості. Це означає, що ви відчуватимете ситість при меншій кількості спожитої страви.

Щоб поїсти, завжди сідайте

Знайдіть тихе місце, щоб поїсти – подалі від справ і роботи, щоб тіло стало сприятливим до страв. Вимкніть телевізор, видихніть, розслабтесь. Гормони стресу в організмі перешкоджають перетравленню поживних речовин. Тому будьте максимально розслабленими. І не поспішайте поїсти. Через швидке споживання страви тіло не встигає зрозуміти, коли ви уже ситі, тому ви з’їдаєте більше, ніж потрібно.

Стежте за всім, що плануєте з’їсти

Коли ви їсте щось з пакета – печиво чи чипси, або з іншої великої непрозорої посудини, вам важче стежити за тим, скільки ви уже з’їли. Пересипте їжу так, щоб ви могли за цим стежити.

Фото: ілюстративне shutterstock.com

Зменшіть свою порцію, зменшивши розмір тарілки

Оптична ілюзія може допомогти зменшити кількість спожитої їжі. Тенденція до великогабаритних тарілок сприяє збільшенню кількості продуктів харчування. Коли ви обираєте меншу тарілку, обманюєте свій мозок. Йому здається, що ви їсте повну порцію.

Зламайте нав’язані вам "правила харчування"

Якщо дитиною батьки тиснути на вас, щоб ви доїли усе у тарілці, у дорослому віці вам може бути дискомфортно не доїсти щось. Це може змушувати вас їсти більше, ніж ви насправді хочете. Зробіть собі правило: можете відкласти їжу на потім – відкладайте, не можете – викидайте і не змушуйте себе.

Фото: ілюстративне pixabay.com

Знайдіть нові способи винагороджувати себе

Нагороджувати себе їжею після виснажливого дня – поширена помилка тих, хто емоційно переїдає. Розгляньте нові способи заохотити себе. Може, замість їжі підійде ванна з пінкою? Чи розмова з другом по телефону? Які активності ви любили, але давно ними не займалися? Знайдіть можливість повернути їх у своє життя.

Поспілкуєтесь зі своїм внутрішнім "критиком"

Усі ми маємо внутрішнього критика. Але якщо ваш внутрішній голос злиться чи засуджує вас за форми тіла чи за те, що ви їсте, варто дослідити, звідки він виник. Усвідомите це – і зробите перший крок до того, щоб незадоволений голос стих. Поговоріть з собою, станьте зі своїм внутрішнім голосом найкращими друзями і думайте про себе з повагою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую