ye-logo.v1.2

У Хмельницькому придбали обладнання для ІФА-тестування на коронавірус

Здоров'я 2469
Придбане обладнання дозволить не лише тестувати людей на коронавірус, а й проводити й інші види обстежень пацієнтів
Придбане обладнання дозволить не лише тестувати людей на коронавірус, а й проводити й інші види обстежень пацієнтів. Фото: ілюстративне pixabay.com

Спершу його використовуватимуть для тестування лікарів міського центру ПМСД №2.

Днями керівництво Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №2 підписало договір про придбання обладнання для проведення досліджень методом ІФА. За допомогою такого тестування у людини можна визначити наявність антитіл до COVID-19. Згідно з інформацією опублікованою на порталі публічних закупівель «Prozorro», вартість придбаного обладнання становить понад 369 тисяч гривень. Кореспондентам сайту «Є» головний лікар міського центру ПМСД №2 Людмила Головко розповіла, що спершу тести проводитимуть лікарям медзакладу, а у майбутньому придбане обладнання використовуватимуть для задоволення потреб пацієнтів.

За словами Людмили Головко, в умовах світової пандемії COVID-19 чинне законодавство вимагає щомісячне тестування працівників медзакладів на коронавірус. Зокрема, методом ІФА. Тому таке обстеження щоразу має проходити 365 представників ПМСД №2. Нині пацієнти за направленням лікаря можуть бути протестовані методом ІФА безкоштовно. Однак безкоштовне тестування не розповсюджується на лікарів. За це має плати медзаклад, зокрема й ПМСД №2.

«Щомісячні дослідження наших працівників методом ІФА вимагають виділення значних коштів, — розповідає Людмила Головко. — Ми підрахували, що дешевше придбати обладнання й безкоштовно тестувати на ньому наших працівників. Тому спершу після його отримання будемо проводити дослідження методом ІФА виключно для лікарів».

Однак вона зазначила, що у майбутньому за допомогою цього обладнання планують обстежувати й пацієнтів Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №2. Це спонукатиме їх укладати декларації зі сімейними лікарями медзакладу. До того ж, на цьому апараті можна проводити не лише дослідження на наявність антитіл до коронавірусу.

«Наприклад, ми зможемо проводити ПСА (дослідження крові для виявлення у чоловіків збудника раку простати — авт.) і дослідження гормонів щитоподібної залози. Тобто це обладнання можна застосувати у різних напрямках. Проте для обслуговування наших пацієнтів ми ще маємо ліцензувати його на медичну практику», — пояснила Людмила Головко.
Вона додала, що отримати таке обладнання ПМСД №2 планує до 1 серпня.

За інформацією «Prozorro», придбання медобладнання проходило без проведення аукціону за спрощеною процедурою для протидії COVID-19. Зокрема, ПМСД №2 закупило аналізатор мікропланшетний «LisaScan EM», промивач планшетів «LisaWash» та термошейкер для планшетів «PST-60HL». Їх загальна вартість склала 369 тисяч 650 гривень. Постачальником медобладнання стала фізична особа-підприємець Білоусова Ірина Вікторівна.

За інформацією ресурсу «YouControl», ФОП Білоусова Ірина Вікторівна зареєстрована у Харкові. Її основним видом діяльності вказана «неспеціалізована оптова торгівля». Зокрема, підприємець займається торгівлею фармацевтичними товарами. Це підтверджують й інші публічні закупівлі. Наприклад, ФОП Білоусова Ірина Вікторівна постала для різних медзакладів країни апарати штучної вентиляції легенів, кисневі концентратори, аналізатори газів та електролітів у крові, безконтактні термометри…

Начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач додав, що наразі обладнання для проведення досліджень методом ІФА також є в інших місцевих комунальних медзакладах.

«Таке обладнання є у Хмельницькому лікувально-діагностичному центрі на базі поліклініки №4, міській лікарні, міському перинатальному центрі та в інфекційні лікарні. Тепер його отримає також ПМСД №2, що у майбутньому зробить якіснішим медичне обслуговування хмельничан», — зазначив Борис Ткач.

Читайте також: У Хмельницьку міську лікарню закупили обладнання на 12 мільйонів гривень

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую