ye-logo.v1.2

Кого безкоштовно повинні тестувати на COVID-19

Здоров'я 1516
В Україні збільшать кількість безкоштовних тестувань на SARS-CoV-2
В Україні збільшать кількість безкоштовних тестувань на SARS-CoV-2. Фото: з архіву

Оновлено стандарт медичної допомоги у частині використання швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2.

Міністерство охорони здоров’я оновило стандарт медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)». За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, буде розширено коло осіб, які зможуть безоплатно пройти дослідження на COVID-19.

Зокрема, ПЛР-тестування проводитимуть усім особам як із симптомами коронавірусної хвороби, так і з ознаками будь-якого іншого респіраторного захворювання. Степанов доручив розробити чіткий алгоритм проведення досліджень на COVID-19 та оприлюднити його на початку наступного тижня.

Також оновлений стандарт медичної допомоги передбачає попереднє скринінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2. Його повинні робити:

• всім пацієнтам із підозрою на COVID-19; з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому;
• з ознаками інших гострих респіраторних вірусних інфекцій;
• з ознаками пневмонії; громадянам, які були в тісному контакті з особою з підтвердженим випадком на COVID-19; які повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19; які підлягають плановій госпіталізації.

Позитивний результат шивидкого тестування, згідно з рекомендаціями виробників експрес-тестів, потребуватиме підтвердження методом ПЛР. За словами очільника МОЗ, експрес-тести на антиген, результати якого можуть бути за 15 хвилин, будуть проводити також у разі планових госпіталізацій та контактним із хворими на COVID-19 особам. МОЗ планує здійснювати не менше одного мільйона експрес-тестів на місяць.

Нагадаємо, за даними Хмельницької облдержадміністрації, в області станом на вечір 12 грудня від початку пандемії зареєстровано 35 634 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, з яких 55% людей, що захворіли, вже одужали. В Україні, станом на ранок 13 грудня, - загальна кількість інфікованих становила 894 215 людей, з яких 501 564 - одужали.

Читайте також. Коронавірус на Хмельниччині: медики проаналізували темпи поширення хвороби

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую