ye-logo.v1.2

Загальну захворюваність на Хмельниччині порівняли із всеукраїнською

Здоров'я 2194
Експерти проаналізували рівень захворюваності на Хмельниччині та в Україні загалом
Експерти проаналізували рівень захворюваності на Хмельниччині та в Україні загалом. Фото: pixabay.com

Для створення барометра показників громадського здоров'я фахівці проаналізували відкриті дані пацієнтів.

Сьогодні, 22 червня, у Хмельницькому обласному центрі громадського здоров'я презентували барометр показників громадського здоров'я в розрізі регіону. Зібрані дані відображають ситуацію із станом здоров’я населення Хмельниччини та зв'язок між здоров’ям та багатьма факторами ризику (вакцинацією, невчасним зверненням до лікаря тощо). Статистичну інформацію по області порівняли із загальноукраїнськими показниками.

«Загалом є п'ять підрозділів, за якими створювався цей барометр – це населення, дитинство та умови життя, здоров'я та захворювання, надання послуг і фактори ризику. Ці показники одне з одним перегукуються. Так наша область має не найкращі показники щодо народжуваності у дівчаток віком 15-17 років. Коли зробили ретроспективний аналіз з 2011 по 2020 рік то побачили, що кількість пологів серед дівчаток збільшувалась до 2015 року, а потім почала зменшуватись. Зараз цей показник в області становить 20, 4 на 1000 жінок, а в Україні - 16,9. Але, разом з тим, нормальних пологів набагато менше», - розповідає Наталія Ткачук, директор КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я».

За її словами, наступний розділ, який проаналізували фахівці - частка домогосподарств, які мають недостатньо коштів для отримання професійної освіти. У нас в області цей показник становить 2,9%, коли загальнонаціональний - 4,5%. Не така позитивна тенденція стосувалась дослідження здоров'я та захворюваності у структурі смертності від новоутворень.

Наталія Ткачук, директор КНП «Хмельницький обласний центр
громадського здоров’я». Фото: автора

«Починаючи з 40 років смертність від онкологічних захворювань різко збільшується. Це свідчить про те, що ця категорія населення починаючи з 40 років і далі надзвичайно ризикова і потребує особливої уваги. Високим в області є показник захворюваність дітей віком від 1 до 4 років – 62,4, коли на національну рівні 42,5. Найчастіше у таких діток виявлюють хвороби лімфатичної й кровоносної системи, нирок, очей і їх придатків, та інші»,- додала Наталя Ткачук.

Згідно із даними барометру, відсоток населення, який підписав декларацію  із сімейним лікарем в області – 86, 72%, при загальнонаціональному 74,52%. Попри такі високі показники, ці громадяни звертаються за допомогою медиків у 60 випадках зі 100. Пацієнти навіть маючи декларацію не поспішають іти до лікаря. Є й такі, що звертають до народних методів лікування, на Хмельниччині це 5,3%.

Барометр показників громадського здоров'я

«Фахівці, які збирали дані, стверджують, що від інфекційних захворювань торік померло більше людей, ніж у попередні роки. Це пов'язують із епідемією коронавірусу. Цікава інформація і щодо вакцинації населення. Так у порівнянні з всеукраїнськими даними, маємо в області більші цифри щодо вакцинації дітей, а от із вакцинацією дорослого населення є проблеми», - стверджує директорка.

Окрім статистичних даних, у центрі громадського здоров'я презентували Калькулятор життя, який оцінює очікувану тривалість життя людини. Кожна людина може перейти за посиланням life-calc.phc.org.ua, відповісти на декілька запитань і система автоматично прорахує можливу тривалість життя. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую