ye-logo.v1.2

У Хмельницькому від коронавірусу вакцинують працівників органів місцевої влади

Здоров'я 2433
Наразі понад три тисячі працівників органів місцевого самоврядування погодилися вакцинуватися від коронавірусу
Наразі понад три тисячі працівників органів місцевого самоврядування погодилися вакцинуватися від коронавірусу. Фото: автора

Вони отримують щеплення препаратом «Pfizer».

Сьогодні, 23 червня, на Хмельниччині стартувала планова вакцинація представників органів місцевого самоврядування. Йдеться не лише про керівництво, а й звичайних працівників різних структурних підрозділів. Їм роблять щеплення препаратом американсько-німецького виробництва «Pfizer». Кореспонденти сайту «Є» вирішили поглянути, як в обласному центрі проходить вакцинація чиновників.

Кілька тижнів тому в приміщені хмельницької філії «Суспільного телебачення», що на вулиці Володимирській, 92, розгорнули центр вакцинації. Там у вихідні охочі можуть отримати щеплення китайським препаратом «CoronaVac». Нині ж у цьому пункті вакцинують працівників хмельницьких міської та обласної рад й облдержадміністрації.

Наразі понад три тисячі працівників органів місцевого самоврядування погодилися вакцинуватися від коронавірусу. Йдеться не лише про Хмельницький, а й решту області. Тому в різні куточки краю вирушили мобільні бригади. Про це розповіла головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукаш.

Черги були помітні лише після відкриття центру вакцинації

Черги були помітні лише після відкриття центру вакцинації

За її словами, щеплення препаратом «Pfizer» нині можуть отримати лише представники місцевого самоврядування. Таке доручення дало Міністерство охорони здоров’я.

«Якщо ж будуть залишки цього препарату, то їх введуть медикам, які пропустили перший та другий етапи вакцинації. Вже були випадки, коли інші категорії населення приходили отримати ін’єкцію «Pfizer». Їм ми були змушені відмовити, адже маємо дотримуватися Дорожньої карти з вакцинації. Натомість для всіх охочих передбачена можливість вакцинуватися препаратом «CoronaVac», — пояснила Світлана Лукаш.

Один флакон містить шість доз вакцини «Pfizer»

Один флакон містить шість доз вакцини «Pfizer»

Чергу за першою дозою «Pfizer» можна було побачити вранці. Далі чиновники приходили поступово й скупчення людей не було. Наприклад, цього дня від коронавірусу вакцинувалися голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, керуюча справами виконавчого комітету міськради Юлія Сабій.

«Насправді вже давно вирішив вакцинуватися від коронавірусу, — ділиться Роман Примуш. — Проте зміг отримати щеплення лише зараз, коли черга дійшла до представників органів місцевого самоврядування. Переконаний, що вакцинація — це єдиний спосіб зменшити негативний вплив коронавірусу на здоров’я населення».

Роман Примуш переконаний, що вакцинація — це єдиний спосіб зменшити негативний вплив коронавірусу на здоров’я населення

Роман Примуш переконаний, що вакцинація — це єдиний спосіб зменшити негативний вплив коронавірусу на здоров’я населення

Зайшовши всередину, чиновники спершу підписують згоду на вакцинацію. Далі медики міряють їм температуру, запитують, чи у них немає алергії, та розповідають про можливі побічні ефекти. Лише після цього роблять ін’єкцію.

«Опісля ми просимо людей пів години посидіти у коридорі під нашим наглядом. Так можемо зрозуміти, чи у них не виникла алергічна реакція на вакцину, — розповідає сімейна лікарка Руслана Паштепа. — Якщо впродовж дня після вакцинації температура тіла зберігатиметься вище 38 градусів, рекомендуємо приймати «Парацетамол» або «Ібупрофен». Втім, підвищена температура може іноді зберігатися до трьох днів. Натомість не потрібно вживати антигістамінних або розріджуючих кров препаратів. Про інші побічні ефекти варто повідомляти свого сімейного лікаря. Але бачимо, що «Pfizer» досить добре переноситься».

Перед вакцинацією чиновники проходять консультацію з медиками

Перед вакцинацією чиновники проходять консультацію з медиками

Медик додала, що необхідно отримати дві дози препарату «Pfizer». Проміжок між першою та другою ін’єкціями складає 28 днів. Тобто усі чиновники, які сьогодні отримали щеплення, мають майже через місяць прийти за повторним.

До теми: «На момент вакцинації ви повинні бути клінічно здоровим» — імунолог Галина Грановська

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую