ye-logo.v1.2

Отруєння у хмельницькій школі: дітей виписали з лікарні, а міськраді рекомендують відшкодувати витрати

Здоров'я 2682
У чотирьох працівників харчоблоку НВО №1 виявлено золотистий стафілокок
У чотирьох працівників харчоблоку НВО №1 виявлено золотистий стафілокок. Фото: з архіву редакції

Через стафілокок роботу навчально-виховного об’єднання зупинено попередньо до 22 вересня.

Станом на вечір 16 вересня усі госпіталізовані учні навчально-виховного об’єднання №1, що у мікрорайоні Виставка, вже одужали й виписані з Хмельницької інфекційної лікарні. Наразі триває розслідування причин їх отруєння, а також сформований план стабілізації цієї ситуації. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України.

«Нині вже всі госпіталізовані діти одужали та виписані з лікарні. Розслідування причин та обставин спалаху триває. Ситуацію буде вивчено максимально детально», — заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

У МОН додають, що міністерство рекомендує Хмельницькій міській раді відшкодувати сім’ям витрати на лікування дітей коштом цільової місцевої програми. На період слідства відсторонено інфікованих на золотистий стафілокок працівників харчоблоку НВО №1. Робота самого харчоблока буде зупинена до отримання негативних результатів лабораторних досліджень, а також позитивного висновку Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області. А освітній процес у цьому закладі зупинено до 22 вересня. До того часу дітей навчають дистанційно.

«Головному управлінню Держпродспоживслужби рекомендовано провести позапланові перевірки харчоблоків закладів освіти Хмельницького. Також до 22 вересня провести остаточну дезінфекцію харчоблоку НВО №1», — зазначили у пресслужбі МОН.

За інформацією її представників, досліджування причин отруєння дітей в НВО №1 все ще триває. Однак вже встановлено, що у чотирьох працівників харчоблоку був виявлений золотистий стафілокок. Під час приготування страв відбулося занесення інфекції у продукти.

Нагадаємо, спалах тоді ще не встановленого захворювання у хмельницькому НВО №1 стався 7 вересня. По обіді того дня частині учнів 1-4 класів стало зле. Пізніше у деяких з них почалася блювота. Вранці наступного дня чотири дитини вже були госпіталізовані у Хмельницьку інфекційну лікарню. З часом кількість госпіталізованих зросла до 15 людей. Зокрема, у лікарню потрапили 14 дітей, віком 6-7 років, і матір одного з них. Ще 77 дітей лікувалися вдома.

Правоохоронці за фактом можливого отруєння дітей відкрили провадження за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням).

Директорка НВО №1 Оксана Романів розповіла, що дітям на сніданок давали паелью (плов з курячим м’ясом), салат з капусти, свіжі груші, а на обід — гороховий суп, кашу гречану та шніцель зі свинини. Постачальники завозили свіжі продукти зі сертифікатами якості. А заступник міського голови Михайло Кривак також уточнив, що ці постачальники завозять продукти й в інші навчальні заклади Хмельницької громади. Утім, такої ситуації більше ніде не зафіксовано.

У понеділок, 13 вересня, були оприлюднені перші офіційні результати епідеміологічного розслідування. У чотирьох працівників харчоблоку виявлено золотистий стафілокок, який спричинив отруєння школярів.

Керівниця Держпродспоживслужби Леся Кравчук розповіла, що на підставі лабораторних досліджень на директорку НВО №1 склали протокол про адміністративне правопорушення. А в рамках кримінального провадження слідство визначить винних у цій ситуації. Усі продукти, які були наявні у харчоблоці вилучили. Їх утилізують.

А міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що після масового отруєння хмельницьких учнів позапланові перевірки проведуть в усіх школах України.

Читайте також: Обласний департамент освіти залишився без «нової» директорки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую