ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хоспіс у Хмельницькому запрацює в новому приміщенні

Здоров'я 2854
Хоспіс — медичний заклад, в якому перебувають важкохворі з прогнозованим летальним наслідком
Хоспіс — медичний заклад, в якому перебувають важкохворі з прогнозованим летальним наслідком. Фото: ілюстративне з архіву

Для важкохворих пацієнтів облаштували окремий корпус.

Вже незабаром у Хмельницькому хоспіс діятиме в окремому приміщенні. Працюватиме він як відділення міської лікарні у будівлі колишнього протитуберкульозного диспансеру на вулиці Житецького. За словами очільника міського управління охорони здоров’я Бориса Ткача, очікується, що вже на початку листопада там прийматимуть пацієнтів. Загалом у корпусі може бути розгорнуто півтори сотні ліжок.

Раніше у міській раді повідомляли, що цей корпус лікарні готують до прийому пацієнтів із коронавірусом. Для цього навесні-влітку там встановили додатковий кріоциліндр, ШВЛ-апарат, зробили розведення кисню. Однак потім все ж вирішили повернутися до попереднього рішення облаштувати у будівлі хоспіс.

«Чому не ковідне, а хоспісне відділення? По-перше, планові госпіталізації на період загострення коронавірусу будуть знову призупинені. Але хоспіс – це не планова госпіталізація. Ці люди потребують медичної допомоги завжди. По-друге, хоча у приміщенні зробили кисневе розведення і кріоциліндр поставили, але там немає суміжних спеціалістів. Якщо потрібен кардіолог, хірург, гастроентеролог, невропатолог, то їх всіх потрібно було б возити з центрального корпусу. Також там немає УЗД-апарата і не має можливості розгорнути велику реанімацію. Якщо по максимуму брати, на 150 ліжок мало б бути 15 реанімаційних ліжок. А там може бути їх шість, максимум сім».

Водночас за рахунок «переселення» хоспісних пацієнтів в окреме приміщення, у центральному корпусі міської лікарні звільниться місце, яке, за потреби, можуть використати для госпіталізації хворих з COVID-19.

Читайте також: Черга «швидких» під міською лікарнею. Головний медик Хмельницького прокоментував ситуацію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую