ye-logo.v1.2

Стафілокок у працівників їдалень: результати перевірок на Хмельниччині

Здоров'я 2683
Такі перевірки ініціювали після спалаху гострої кишкової інфекції у Хмельницькому
Такі перевірки ініціювали після спалаху гострої кишкової інфекції у Хмельницькому. Фото: ілюстративне з архіву

Раптові перевірки в закладах освіти тривають.

Два тижні тому МОЗ розпочало перевірки працівників шкільних харчоблоків у закладах освіти на носійство золотистого стафілокока. Передувала такому рішенню ситуація, яка склалася у вересні в хмельницькому НВО №1. У школі стався спалах стафілококу, внаслідок якої деякі учні потрапили до лікарні. Тоді лабораторні дослідження виявили золотистий стафілокок у чотирьох працівників харчоблоку.

Нещодавно Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України опублікував результати раптових перевірок харчоблоків освітніх закладів Хмельницької області. Станом на 22 жовтня, перевірили 565 людей, майже 90 працівникам було встановлено діагноз «золотистий стафілокок». Однак, як зазначається, частина біологічних матеріалів ще перебуває на стадії опрацювання.

«Раптові обстеження у харчоблоках 82 закладів дошкільної освіти (перевірено 279 працівників), 72 закладів загальної середньої освіти (обстежено 255 осіб), 4 інтернатів (перевірено 20 осіб) та 4 інших дитячих закладів (обстежено 11 осіб), - йдеться у повідомленні. - Діагноз «золотистий стафілокок» встановлено 49 працівникам садочків, 37 працівникам шкіл. По одному випадку зафіксовано у працівників інтернату та інших дитячих закладів».

Про результати досліджень повідомлено Міністерству охорони здоров’я України, Держпродспоживслужбі, структурним підрозділам освіти та охорони здоров’я на місцях. Вони мають вжити відповідних заходів реагування в рамках закону.

Тепер працівників, у яких виявили стафілокок, мають відсторонити від роботи на час лікування та до цілковитого одужання

Нагадаємо, раптові лабораторні обстеження працівників харчоблоків шкіл, садочків, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих будинків-інтернатів на носійство патогенного стафілококу та патогенних ентеробактерій розпочалися 11 жовтня. Наразі перевірки тривають.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую