ye-logo.v1.2

МОЗ починає перевірки працівників шкільних харчоблоків після спалаху стафілококу в хмельницькій школі

Здоров'я 2131
Такі перевірки ініціювали після спалаху гострої кишкової інфекцій у Хмельницькому
Такі перевірки ініціювали після спалаху гострої кишкової інфекцій у Хмельницькому. Фото: з архіву

У міністерстві також хочуть з’ясувати, чи медичні огляди, які проходять працівники харчоблоків, відбуваються насправді чи формально.

Міністерство охорони здоров’я розпочинає раптові перевірки на носійство, зокрема, золотистого стафілокока, у працівників шкільних харчоблоків. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час регіонального форуму «Реформа шкільного харчування», пише «Оsvita.ua».

За його словами, у поточному навчальному році в закладах освіти вже відбулося два спалахи гострих кишкових інфекцій через порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм.

«Це сталося через те, що люди, які готували харчування в школах, були носіями золотистого стафілокока. Ми розпочинаємо з понеділка раптові перевірки на носійство, зокрема, золотистого стафілокока у працівників харчоблоків загальноосвітніх навчальних закладів», – сказав Ляшко.

Він наголосив, що Міністерство охорони здоров'я хоче побачити реальну картину, що відбувається в системі шкільного харчування.

Працівники, у яких буде виявлено наявність бактерії, будуть відсторонені на час проходження лікування. Окрім того, міністр зауважив, що також метою перевірок також є з’ясування того чи медичні огляди, які мають проходити працівники харчоблоків, відбуваються насправді або формально.

Нагадаємо, такі перевірки ініціювали після спалаху гострої кишкової інфекцій у Хмельницькому. Спалах тоді ще не встановленого захворювання у хмельницькому НВО №1 стався 7 вересня. По обіді того дня частині учнів 1-4 класів стало зле. Пізніше у деяких з них почалася блювота. Вранці наступного дня чотири дитини вже були госпіталізовані у Хмельницьку інфекційну лікарню. З часом кількість госпіталізованих зросла до 15 людей. Зокрема, у лікарню потрапили 14 дітей, віком 6-7 років, і матір одного з них. Ще 77 дітей лікувалися вдома.

Правоохоронці за фактом можливого отруєння дітей відкрили провадження за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням).

Директорка НВО №1 Оксана Романів розповіла, що дітям на сніданок давали паелью (плов з курячим м’ясом), салат з капусти, свіжі груші, а на обід — гороховий суп, кашу гречану та шніцель зі свинини. Постачальники завозили свіжі продукти зі сертифікатами якості. А заступник міського голови Михайло Кривак також уточнив, що ці постачальники завозять продукти й в інші навчальні заклади Хмельницької громади. Утім, такої ситуації більше ніде не зафіксовано.

У понеділок, 13 вересня, були оприлюднені перші офіційні результати епідеміологічного розслідування. У чотирьох працівників харчоблоку виявлено золотистий стафілокок, який спричинив отруєння школярів.

Керівниця Держпродспоживслужби Леся Кравчук розповіла, що на підставі лабораторних досліджень на директорку НВО №1 склали протокол про адміністративне правопорушення. А в рамках кримінального провадження слідство визначить винних у цій ситуації. Усі продукти, які були наявні у харчоблоці вилучили. Їх утилізують.

А міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що після масового отруєння хмельницьких учнів позапланові перевірки проведуть в усіх школах України.

Станом на вечір 16 вересня усі госпіталізовані учні навчально-виховного об’єднання №1, одужали й були виписані з Хмельницької інфекційної лікарні.

Наразі освітній заклад вже отримав дозвіл на роботу в штатному режимі. Відтак учні повернулися за свої парти.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую