ye-logo.v1.2

Непрохані гості: як зрозуміти що у дитини глисти

Здоров'я 18709
Не можна використовувати протигельмітні препарати для профілактики появи глистів у дітей
Не можна використовувати протигельмітні препарати для профілактики появи глистів у дітей. Фото: ілюстративне pixabay.com

Чим міцніший імунітет у дитини, тим менший ризик підчепити паразити.

Два головні винуватця появи глист – брудні руки і немиті продукти. Потрапивши в організм, паразити можуть завдати шкоди. Вони отруюють організм продуктами своєї життєдіяльності, послаблюючи імунітет. Тому важливо вчасно їх виявити, визначити вид гельмітів і провести необхідне лікування.

Часто батьки самостійно «діагностують» глисти у своїх чад, якщо дитина уві сні скреготить зубами. Однак спеціалісти пояснюють, що це не діагностичний критерій наявності гельмітів, а реакція нервової системи на емоційне перезбудження. Які ж основні симптоми глистів? Що робити, якщо запідозрили їх появу у дитини? Чого дотримуватися, щоб уникнути зараження гельмінтами? Яка можлива профілактика? Про це все розповідає дитячий лікар-інфекціоніст Валентина Ловшина.

«Глисти можуть порушити нормальну функцію травних органів та імунної системи дитини. Інколи можуть викликати хронічну інтоксикацію та алергічні реакції, - говорить лікарка. – Батьки, запідозривши можливе зараження гельмінтами, мають звернутися до лікаря і не займатись самолікуванням. Є загальні прояви для всіх видів гельмітів – це поганий апетит, втома, біль у животі. Також буває взуття живота, нудота, блювота, порушення сну, підвищене слиновиділення. Може зменшуватися вага дитини і темпи її розвитку».

Яйця гельмітів дуже стійкі в зовнішньому середовищі і можуть бути повсюди: у воді, на рослинах, на овочах і фруктах. Заразитися глистами можна через забруднені речі, контакти з тваринами, під час близького спілкування з хворими чи навіть під час ігор в пісочниці. Щоб уникнути цього, потрібно навчити дитину дотримуватися правил гігієни: мити руки після кожного відвідування туалету, після прогулянок, перед їжею. Інший важливий момент: вживати лише миті овочі та фрукти, а м’ясо і риба мають пройти достатню термічну обробку. Домашні улюбленці теж є переносниками, тому їм необхідно регулярно проводити протигельмітне лікування.

Як дізнатися, що у дитини можуть бути глисти

Найчастіше у дітей зустрічаються гострики, які викликають хворобу «ентеробіоз», і аскариди – хвороба «трихоцефальоз». Перші перебувають переважно в товстому кишечнику, другі – в тонкому. Вони прикріпляються до слизової, харчуються вмістом кишечника або кров’ю і активно розмножуються. Паразити поступово отруюють організм і послаблюють імунітет, порушуючи всмоктування корисних речовин.

«Треба знати, як проявляють себе в організмі ті, чи інші глисти. При зараженні гостриками спостерігається свербіж навколо анального отвору, у дівчат вони можуть стати причиною вульвовагініту. Може бути нетримання сечі, пронос або закреп, - пояснює інфекціоніст. - Аскариди проявляються болем навколо пупка. Трапляються алергічні висипки і кашель. Виникає хронічна діарея, деколи з кров’ю, здуття живо та навіть анемія».

Якщо батьки запідозрили появу глистів у дитини, потрібно звернутися до лікаря. У медустанові призначать загальний аналіз крові і специфічні методи діагностики (аналіз калу, анальний зішкріб), щоб підтвердити зараження та визначити тип гельмітів. Після отримання всіх результатів досліджень лікар може призначити необхідне лікування.

«Є така думка, якщо у дитини є глисти, їх не обов’язково треба лікувати. Бо глисти є практично у кожної людини. Це помилкова думка. Коли йдеться про гельмінти, вони можуть спровокувати ураження організму, - говорить Валентина Ловшина. - Лікування має бути комплексним. Пацієнту призначають протигельмітний засіб, враховуючи конкретного збудника, вік і стан здоров’я. При кожному виді інвазії є інше лікування. Іноді батьки самостійно починають давати препарати. Це небезпечно. Ці ліки достатньо токсичні і можуть завдати удару по імунітету дитини».

Не можна використовувати протигельмітні препарати для профілактики появи глистів у дітей. Їх призначають лише після підтвердження діагнозу і в кожному окремому випадку це можуть бути інші ліки з різним дозуванням. Не радять також медики займатися народною медициною – якщо є симптоми чи нездужання, потрібно звернутися до лікаря і не ризикувати здоров’ям дитини.

Читайте також: Стафілокок і кишкову паличку знайшли на підприємстві, яке постачає м’ясо до хмельницьких лікарень і шкіл

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую