ye-logo.v1.2

Невралгія трійчастого нерва: як позбутися хронічного болю розповідає нейрохірург центру сучасної хірургії Spinex На правах реклами

Здоров'я 1495
Через неправильну взаємодію судини з нервом оболонка навколо нього поступово витончується
Через неправильну взаємодію судини з нервом оболонка навколо нього поступово витончується. Фото: Центр сучасної хірургії Spinex

Коли потрібно звертатися до фахівця?

Чому з'являється невралгія трійчастого нерва? Як краще оперувати? На ці та інші запитання відповідає нейрохірург вищої категорії, кандидата медичних наук Горбатюк Костянтин Іванович.

- Костянтин Іванович, розкажіть нам що ж таке невралгія трійчастого нерва?

- Давайте говорити просто про складне. Невралгія трійчастого нерва - це стан, коли трійчастий нерв у вашому обличчі викликає гострий інтенсивний біль. Біль загострюється під час доторкань, збільшується чутливість до різних стимулів, таких як холодний вітер або гарячі напої. Це захворювання виникає з причини того, що трійчастий нерв протягом тривалого часу стискається пульсуючою судиною, котра проходить поруч з ним. Через неправильну взаємодію судини з нервом оболонка навколо нього поступово витончується. Чим триваліший цей процес, тим сильнішими й частішими стають напади болю.

- Що робити коли напади стають регулярними, чи варто робити якісь обстеження?

Відразу робити електроенцефалограму, МРТ або КТ невиправдано. Варто звернутись на консультацію до невролога, який збирає анамнез і дізнається, як довго, часто і де болить голова, який характер болю, з чим вона пов'язана, що їй супроводжує, і передбачає діагноз. А лише потім спрямовує на необхідні дослідження. Багато людей бояться звертатися до лікаря: мовляв, доведеться робити операцію. Але її потребує менша частина людей, що звернулися. Решті ми призначаємо консервативну терапію для зменшення дискомфорту. Якщо ж консервативне лікування очікуваного ефекту не дає, фахівці вдаються до хірургічних втручань.

- А коли все є варто робити операцію?

Щоб було більш показово, давайте познайомлю вас із випадком пацієнта. Пацієнт протягом 5 років страждав болем у одній з половин обличчя та скроні. Виникав нестерпний біль під час їжі, вмивання та інших щоденних справ. Протягом усього часу пацієнт проходив консервативне лікування, але, на жаль, проблема не йшла від нього та лиш погіршилась з роками. Пацієнт звернувся до нас, аби назавжди позбутись болю та повернутись до життя без турбот.

У цьому випадку невралгія трійчастого нерва спричинена верхньою мозочковою артерією. На МРТ знімках видно, як трійчастий нерв перетинає верхня мозочкова артерія. З однієї зі сторін нерв є прямим, як це має бути у нормі, але інший вигинається, з тої причини, що артерія притискає та відтискає цей нерв. Лише уявіть, кожної секунди серце пацієнта виштовхує пульсову хвилю, артерія пульсує та вдаряється по нерву. Це відбувається на постійному рівні, що з місяцями та роками провокує дуже різкий та нестерпний біль у обличчі, який медикаментозно не вилікувався у випадку нашого пацієнта. Тому у цьому випадку пацієнту необхідне оперативне втручання.

- Костянтин Іванович, а як проходить сама операція?

- Під час втручання на невралгії трійчастого нерва, ми з колегами центру Спайнекс застосовуємо ретростегмовидний доступ. Ми відкриваємо “ключик” до задньої черепної ямки - це анатомічний отвір в якому ми робимо оперативне втручання. Це допомагає нам якнайкраще побачити структури анатомічної ділянки. Наша мета змістити артерію вбік без перегинання по відношенню до нерва та встановити тефлон. Це все ми виконуємо з метою звільнення нерву, аби нічого надалі не тисло на нерв та не провокувало його.

- Що очікує пацієнта після операції?

- Ми виконуємо всі етапи оперативного втручання так, аби пацієнт вже в день операції міг активізуватись, тобто вставати та рухатись. Одразу після оперативного пацієнт може відчути полегшення і повністю забути про біль. Нарешті він міг спокійно їсти і пити, адже тепер його нічого не турбувало.

- Які би Ви дали поради для пацієнтів, які під час прочитання цієї статті впізнали свою симптоматику - біль в обличчі?

- Раджу не відкладати візит до лікаря. Лікар, спланує лікування, аби допомогти вам як найякісніше позбутись болю і забути про неприємні відчуття. Команда нейрохірургів центру сучасної хірургії Spinex має в своєму арсеналі декілька методик хірургічного лікування невралгії трійчастого нерву, саме тому ми запропонуємо Вам саме ту з них, яка ідеально підійде у Вашому індивідуальному випадку та дозволить назавжди забути про біль!

Дізнатися відповіді на всі запитання та записатися на прийом можна за телефонами:
(0432) 50 70 90
(068) 150 90 90
(066) 150 90 90
(073) 150 90 90


Центр сучасної хірургії SPINEX
м. Вінниця, вул. Князів Коріатовичів, 209-А (ВОПНЛ ім. О.І. Ющенка)
spinex.ua

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Ліцензія затверджена Наказом Міністерства охорони здоров'я України 10.01.2019 р. №58

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую