ye-logo.v1.2

Жителі області знову попалися "на гачок" карткових шахраїв. Як захиститися від обману

Кримінал 2063
Усі жертви шахраїв - жінки
Усі жертви шахраїв - жінки. Фото: dr.ck.ua

Цього разу вони загалом перерахували 36 тисяч гривень.

Троє жителів області попалься "на гачок" любителям легкого та незаконного заробітку. За повідомленням прес-служби Нацполіції області, усі жертви шахраїв - жінки.

"Загалом 36 тисяч гривень перерахували шахраям жителі Волочиська, Кам’янця-Подільського та Старосинявського району, потрапивши на гачок доволі поширених шахрайських схем", - інформують високопосадовці.

Днями, до 55-річної жительки міста Волочиськ зателефонувала невстановлена особа і під приводом звільнення її сина від кримінальної відповідальності заволоділа коштами потерпілої в сумі 5 тисяч гривень, які остання перерахувала на вказаний шахраями рахунок.

Окрім цього, невстановлена особа зателефонувала до 44-річної жительки Кам’янця-Подільського і, представившись працівником банку, під приводом збільшення кредитного ліміту картки, шахрайським шляхом заволоділа коштами потерпілої в сумі 20 тисяч гривень.

Попалася шахраям і 29-річна жителька села Іванківці Старосинявського району. Вона намагалася придбати через інтернет мотоблок «Зубр», перерахувала шахраям 11 тисяч гривень, після чого зв’язок з шахраями перервався.

Наразі по всіх цих фактах шахрайства правоохоронці відкрили кримінальні провадження і наразі працюють над встановленням осіб, які їх вчинили.

Отже, пам’ятайте:

Якщо у вас просять термін дії картки і перевірочні цифри – це 100% шахраї. Для переказу коштів на картку, якщо ви щось продаєте – покупцеві достатньо знати її номер. Співробітники банку також можуть максимум запитати номер картки і отримати підтвердження від вас стосовно якоїсь операції, але ініційованої саме вами.

Щоб не стати жертвою комп’ютерних шахраїв з “ДНР/ЛНР” необхідно: при розрахунках в мережі Інтернет використовувати тільки перевірені сайти, не користуватися послугами невідомих нових сервісів, про які немає інформації і відгуків в мережі Інтернет; необхідно переконатись, що вибраний платіжний сервіс є надійним, для цього перевірити чи не включений він у чорний список шахрайських сайтів, адміністрування якого здійснює Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем.

При дзвінку представника банку чи інших осіб ніколи не повідомляти конфіденційні дані банківської картки (термін дії, тризначний код безпеки зі зворотного боку картки або код CVC2/CVV2). Переставайте бути довірливими, будьте обачними та обережними.

Якщо ви через якісь емоційні причини надали інформацію про дані вашої картки, а потім зрозуміли, що вас ошукали – негайно дзвоніть у банк і блокуйте картку.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую