ye-logo.v1.2

Мешканці Деражнянського району, яка привласнила чужі гроші, змінили міру покарання

Кримінал 1945
Хмельницький апеляційний суд посилив покарання за корупційний злочин начальниці поштового відділення
Хмельницький апеляційний суд посилив покарання за корупційний злочин начальниці поштового відділення. Фото: kma.court.gov.ua

Феміда з’ясувала, що начальниця поштового відділення зловживала своїм службовим становищем.

Хмельницький апеляційний суд скасував вирок у частині призначеного покарання начальниці одного з поштових відділень Деражнянського району. Про це повідомили у прес-службі Хмельницького апеляційного суду.

«Летичівський районний суд визнав її винною у службовому підробленні і привласнені чужого майна шляхом зловживання службовим становищем. Перша інстанція призначила їй 2 роки позбавлення волі і ще на півтора позбавила права займати посади, пов’язані з виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій. Проте від в’язниці її звільнили з випробовуванням, встановивши півтора роки іспитового строку. Апеляційна інстанція за скаргою прокурора щодо покарання ухвалила нове рішення: 1 рік 6 місяців обмеження волі з відбуванням реально і 2 роки позбавлення права займати згадані посади», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Обмеження волі полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу (виправних центрах) у межах постійного місця проживання засудженої особи без ізоляції від суспільства в умовах здійснення над нею нагляду з обов'язковим залученням до праці.

Додають, що суди встановили, що начальниця поштового відділення протягом 2016 року, зловживаючи своїм службовим становищем, неодноразово підробляла у документах підписи отримувачів і платників, привласнюючи гроші собі. Це були кошти, призначені на виплату соціальної допомоги людям, оплату комунальних послуг від населення, передплату газет. Усього жінка заподіяла Укрпошті матеріальних збитків на суму 28 тисяч 35 гривень.

«У суді першої інстанції жінка свою вину визнала повністю і розкаялась. До апеляційної інстанції вирок не оскаржувала. Його оскаржив прокурор, бо вважав, що суд неправильно застосував закон про кримінальну відповідальність. Так, до корупційних злочинів не можна застосовувати норми статті 75 КК про звільнення від реального покарання з іспитовим строком», - повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Додають, що колегія суддів апеляційного суду у вироку зазначила, що за приміткою до статті 45 Кримінального кодексу України злочин, передбачений статтею 191 КК, якщо він вчинений шляхом зловживання службовим становищем, належить до корупційних. Стаття 75 КК забороняє звільняти осіб, які вчинили такі злочини, від відбування покарання з випробовуванням і встановлювати їм іспитовий строк. «За таких обставин призначення покарання із застосуванням статті 75 КК України за частиною 2 статті 191 КК України, не відповідає вимогам закону про кримінальну відповідальність», - дійшов висновку апеляційний суд.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую