ye-logo.v1.2

Кримінальна відповідальність за інформацію про військових — роз’яснення Міноборони

Кримінал 2476
Несанкціоноване розповсюдження інформації про оборонні чи наступальні операції українських воїнів ставить під загрозу їх життя
Несанкціоноване розповсюдження інформації про оборонні чи наступальні операції українських воїнів ставить під загрозу їх життя. Фото: ілюстративне pixabay.com

Максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі.

Під час воєнного стану в Україні заборонено без дозволу поширювати інформацію про міжнародну військову допомогу та наших воїнів. За такі дії людині загрожує в’язниця. Така відповідальність передбачена змінами до Кримінального кодексу, які набули чинності 28 березня. Яку ж інформацію про українських військових можна поширювати, а яку — ні, пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, відтепер злочином вважається несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення та переміщення міжнародної військової допомоги. Ворог спостерігає за такими повідомленнями й робить все можливе, щоб Україна не отримала такої допомоги. Також злочином буде вважатися несанкціоноване розповсюдження інформації рух і розташування формувань Збройних Сил України та інших військових формувань. Йдеться лише про періоди воєнного та надзвичайного станів.

Що таке несанкціоноване розповсюдження інформації

Ганна Маляр розповіла, що таку інформацію заборонено поширювати усіма можливими каналами. Серед них: ЗМІ, мережа Інтернет, заявив та листи третім особам, публічні виступи, листівки. Однак не вважається злочином, якщо ви передаєте цю інформацію правоохоронцям або безпосередньо особі, якої стосується ця інформація.

А «несанкціоноване» означає поширення інформації до того, як її офіційно оприлюднив Генеральний штаб або без його письмового дозволу.

«Поширення інформації про оборонні та наступальні дії Збройних Сил України до їх завершення завдає шкоду. Спричиняє збільшення втрат особового складу й активізацію ворога, — пояснює Ганна Маляр. — Тому лише після оприлюднення цієї інформації Генеральним штабом її далі можна поширювати, давати оціночні судження, обговорювати й висловлювати експертні, любительські чи блогерські думки».

Яке покарання передбачене за поширення такої інформації

У статті 114-2 Кримінального кодексу України передбачена така відповідальність за навмисне несанкціоноване розповсюдження під час воєнного або надзвичайного станів інформації:

1) про направлення та переміщення міжнародної військової допомоги в Україну — від 3 до 5 років позбавлення волі;

2) про переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України — від 5 до 8 років позбавлення волі;

3) якщо такі дії вчинені за попередньою змовою групи осіб, або з корисливих мотивів, або для надання такої інформації державі-агресору чи незаконним збройним формуванням, або якщо це спричинило тяжкі наслідки — від 8 до 12 років позбавлення волі.

Читайте також: Переговори між Україною та росією: що відомо про нову зустріч

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую