ye-logo.v1.2
1 Квітня, 2020

За три мільйони сяде на десять років

Економіка 2237
Хмельницький махінатор у два етапи „тінізував” 3 мільйони гривень.
Хмельницький махінатор у два етапи „тінізував” 3 мільйони гривень.. Фото: finance.obozrevatel.com

Податкові міліціонери Хмельниччини викрили тіньову схему, розроблену злодійкуватим директором приватного підприємства з обласного центру.

Як повідомили в ДПС у Хмельницькій області, підприємець упродовж чотирьох років кримінальним шляхом зменшив зобов’язання своєї фірми перед бюджетом на 1 мільйон 800 тисяч гривень з податку на прибуток та ще на 1 мільйон 200 тисяч – з податку на додану вартість.

Як встановили правоохоронці, свою злочинну п’єсу горе-комерсант зіграв у два акти. Спочатку спритник від імені підприємства реалізовував „наліво” будівельні матеріали. Гроші за проведені операції осідали на легальних рахунках підприємства, але у бухгалтерському обліку це не відображалось. Натомість віднайшлись документи про проведення „липових” операцій з фіктивним підприємством, що було зареєстроване у місті Києві, та існувало лише на „папері”, не здійснюючи реальної господарської діяльності.

При цьому київський „фантом” до податкової вже не звітував та його свідоцтво платника ПДВ було взагалі анульовано. Таким чином у першому акті афери кримінальний оборот склав 1 мільйон 725 тисяч гривень.

У другій частині нелегального дійства проскурівський шахрай вирішив змінити географію діяльності. Так, за рахунок безтоварних операцій із львівським товариством з обмежено відповідальністю нечистий на руку директор на купівлі скретч-карток для оплати послуг мобільного зв’язку знову віртуально завищив витрати з податку на прибуток та сформував схемний податковий кредит для свого підприємства. Тут вже сума „тіньових” оборудок склала понад 5 мільйонів гривень.

Слідчим відділом ДПС у Хмельницькій області за умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах проти горе-директора розпочато кримінальне провадження, що кваліфікується за частиною третьою статті 212 Кримінального кодексу України та внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Тепер йому загрожує до десяти років тюремного ув’язнення.  

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую