ye-logo.v1.2
26 Травня, 2020

У Білогірському районі незаконно видобували воду і завдали державі збитків на більш ніж півтора мільйона гривень

Економіка 2429
Фото: mia.km.ua

Працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Хмельницькій області виявили факт незаконного видобування підземних вод, вчинений посадовими особами одного з комунальних підприємств Білогірського району.

Посадовці, ігноруючи вимоги статей 16, 19 та 21 Кодексу України «Про надра», статті 44 Водного кодексу України, без наявності спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами здійснювали незаконне видобування з артезіанських свердловин підземної прісної води. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» № 827 від 12.12.1994 зазначена вода належить до переліку корисних копалин загальнодержавного значення. Про це інформує УМВС України в Хмельницькій області.

Видобуду воду підприємство використовувало для виробничих потреб. В загальному правоохоронці задокументували незаконний видобуток та використання 2000 м3 підземної води, чим державі завдано збитків на загальну суму 1 мільйон 590 тисяч 325 гривень.

За фактом незаконного видобування підземних вод, вчиненого посадовими особами комунального підприємства, прокуратурою на підставі матеріалів УДСБЕЗ відкрите кримінальне провадження за ч. 1 статті 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони надр), санкція якої передбачає відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 2-х років. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую