clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Хмельницьким таксистам «зменшили» ставку єдиного податку

Сергій Ямчук:

Сергій Ямчук: "Податок нараховуватиметься лише за понаднормові квадратні метри". Фото: автора

Щоправда, таку пропозицію міськвиконкому повинна ще затвердити міська рада.

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради прийняв рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів», в якому змінив деякі ставки оподаткування, які діяли торік.

Так, до прикладу, водії таксі, які працюють на єдиній системі оподаткування, замість 20% від мінімальної заробітної плати, платитимуть 10%. Тобто, за свою підприємницьку діяльність вони повинні будуть платити щомісяця 137,8 гривні. Щоправда, так було і торік. Та вирішили залишити зменшену ставку і на 2016 рік. В такий спосіб влада міста сподівається, що таксисти легалізують свою діяльність, а місто почне отримувати більше надходжень. Натомість вперше знизили ставку податку з 20 на 10 відстотків підприємцям, які займаються дослідженням експериментальних розробок у сфері біотехнологій, виробничої та технічної наук. Щоправда, торік у нас таких не було. Але, на думку Юрія Самолюка, члена виконкому, в нас є такі, а тому сподівається, що зниження ставки також легалізує їхню діяльність. Особливо це стосується тих, хто працює в сфері ІТ-технологій.

А ось щодо оподаткування житла хмельничан ставку в 1 відсоток залишили без змін. Та податок на нерухомість вже з 2017 року будуть платити значно більше мешканців Хмельницького. Це пов’язано зі змінами до Податкового кодексу, які прийняла Верховна Рада України. Якщо в цьому році податок платитимуть хмельничани, в яких квартира має площу понад 120 квадратних метрів, то вже з наступного всі, в кого квартира має більше 60 «квадратів», також платитимуть податок.

«Зауважу, що податок нараховуватиметься лише за понаднормові квадратні метри, - каже начальник фінансового управління Сергій Ямчук. – До прикладу, якщо квартира має площу 63 квадратних метри, то доведеться заплатити за три «квадрати» - по 13,78 гривні за кожен».

Платитимуть з наступного року такий податок і хмельничани, які живуть в приватному будинку. Якщо раніше це стосувалося тих, в кого будинок має площу понад 250 квадратних метрів, то з 2017 року за «зайві квадрати» платитимуть ті, в кого будинок має понад 120 квадратних метрів.

«Ми хотіли нижній поріг оподаткованої площі підвищити, щоб платили за квартири, які мають понад 90 квадратних метрів, а будинки – понад 180, але не можемо. Це регулюється Податковим кодексом України і місцеві органи влади позбавлені права коригувати пільгові площі. Тому, розуміючи, що податок на нерухоме житлове майно зачепить чималу кількість хмельничан, вирішили ставку податку не міняти. Залишили її мінімальною – один відсоток, тобто 13,78 гривні за один квадратний метр на рік», - каже міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. У кого ж квартира більше 300 «квадратів», а будинок понад 500 – будуть платити 25 тисяч гривень на рік.

Утім, прийняті виконкомом ставки ще не остаточні. Адже тепер їх має затвердити міська рада, яка збереться на своє засідання 27 січня.

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Березень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31