ye-logo.v1.2
31 Жовтня, 2020

Хмельницьким комунальникам списали понад 27 мільйонів боргу

Економіка 2873

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Щоправда, це ще має затвердити міська рада.

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради прийняв рішення «простити» «Південно-Західним тепломережам» допомогу 16,4 мільйони гривень та понад 10,7 мільйони гривень «Хмельницьктеплокомуненерго». Ці гроші були виділені міською радою в 2016 році як фінансова поворотна допомога.

«Комунальні підприємства повинні були повернути їх до міського бюджету до 1 січня 2017 року. А потім термін цієї позики депутати подовжили, - пояснив заступник міського голови Анатолій Нестерук. - Сподівалися на те, що уряд закладе різницю в тарифах у держбюджеті, а потім відшкодують її. Тоді ю комунальні підприємства могли повернути гроші до міського бюджету. Але в 2016-2017 роках у держбюджеті жодної копійки на відшкодування різниці в тарифах, а по наших двох комунальних підприємствах це складає 128 мільйонів гривень».

На думку заступника мера, якби тарифи приймалися не в Києві, а на місцях, було б по-іншому. «До чого вже додумалися?! З наступного року наші комунальні підприємства та водоканал мають віддавати ще на утримання НКРЕП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – прим.авт.) частку своїх грошей, - заявив Анатолій Макарович. - «Теплокомуненерго» - три мільйони, «західні котельні» - десь мільйон, водоканал – півмільйона. Це ми з міста маємо їм віддати! То навіщо нам такий орган, якщо ми можемо самі провести громадське обговорення та перезатвердити тарифи? Чому їх зараз не перезатверджують? Бо в державному бюджеті немає коштів на відшкодування субсидій. Тобто, підвищивши тариф, який буде економічно обґрунтованим, більшість населення побіжить оформляти субсидії на тепло, гарячу та холодну воду. А коштів не вистачає».

Отож, виконком «простив» борг хмельницьким тепловикам. Тепер слово за міськими депутатами, чергове засідання яких заплановане на 27 грудня.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую