ye-logo.v1.2

Нові енергоблоки Хмельницької АЕС заплановано обладнати вітчизняними турбоустановками

Економіка 784
Постачальником обладнання має стати харківське АТ «Турбоатом»
Постачальником обладнання має стати харківське АТ «Турбоатом». Фото: ілюстративне з фейсбуку АТ «Турбоатом»

Харківське АТ «Турбоатом» вже виготовило основну частину обладнання для енергоблока №3.

Науково-технічна рада державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» затвердила рішення про використання турбоустановок вітчизняного виробника на третьому й четвертому енергоблоках Хмельницької АЕС. Опрацювавши це питання, спеціалісти електростанції вирішили встановити турбоустановки харківського акціонерного товариства «Турбоатом». Останнє вже виготовило частину необхідного обладнання для третього енергоблока. Про це повідомили в інформаційному центрі Хмельницької АЕС.

За словами заступника головного інженера з експлуатації ХАЕС Євгенія Носикова, хоча на електростанції немає досвіду експлуатації цієї турбіни, персонал АЕС підтримує таке рішення.

«Турбіни «Турбоатому» Запорізькій та Южноукраїнській атомних електростанціях зарекомендували себе як надійні й перспективні. В комплексі з використанням модернізованого тепломеханічного обладнання, вони дозволять надалі підвищити потужність енергоблоків до 110 відсотків встановленої потужності», — зазначили в інформаційному центрі з посиланням на слова Євгенія Носикова.

Також там додають, що днями Хмельницька АЕС отримала звістку, що «Турбоатом» вже виготовив основну частину обладнання для енергоблока №3 і готовий виступити комплектним постачальником турбінної установки, генераторів, систем контролю та регулювання турбіни й допоміжного обладнання машинних залів для двох недобудованих енергоблоків.

Нагадаємо, що 18 листопада Кабмін затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на 2020-2023 роки. До їх числа увійшла добудова двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

Також наприкінці минулого місяця виконувач обов’язків президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін повідомив про фактичне завершився підготовчого етапу добудови енергоблоків ХАЕС. Втім, для початку безпосереднього будівництва необхідно, щоб парламент прийняв певні законодавчі зміни.

«Сподіваюсь, що законопроєкт «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3, 4 ХАЕС» буде швидко опрацьований Кабміном та спрямований до Верховної Ради, яка прийме його до кінця року», — зазначив Петро Котін.

Раніше представники НАЕК «Енергоатом» вже зазначали, що у напрямку добудови двох енергоблоків ХАЕС вони співпрацюють з чеською компанією «Skoda JS». Зокрема, щодо залучення для цього кредиту Чеського експортного банку. Наразі ціна питання запланованих будівельних робіт становить понад 73 мільярди гривень. У затвердженому графіку добудови енергоблоків Хмельницької АЕС визначено, що вони мають бути здані в експлуатацію у 2026 році.

Читайте також: Довжоцький спиртзавод може приватизувати столична компанія

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую