ye-logo.v1.2

Урядовці хочуть розблокувати приватизацію «Хмельницькобленерго»

Економіка 2240
За словами Дениса Шмигаля, уряд очікує приватизувати АТ «Хмельницькобленерго» у 2021 році
За словами Дениса Шмигаля, уряд очікує приватизувати АТ «Хмельницькобленерго» у 2021 році. Фото: з фейсбуку АТ «Хмельницькобленерго»

Наразі його не можуть передати на приватизацію через дію карантину.

Днями члени Кабміну затвердили зміни до чинного законодавства, яке стосується питання об’єктів великої приватизації, та направили їх на розгляд парламенту. Таким чином урядовці хочуть відновити проведення аукціонів, які були тимчасово зупинені на час дії картину. У списку об’єктів великої приватизації, які заплановано у настфупному році виставити на продаж, є й АТ «Хмельницькобленерго».

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 23 грудня під час засідання уряду розповів, що Верховній Раді запропонували зняти обмеження на продаж низки об’єктів великої приватизації. Серед них є п’ять теплоелектроцентралей, три обленерго, Перший київський машинобудівний завод (колишній завод «Більшовик), Одеський припортовий завод, Об’єднана гірничо-хімічна компанія та «Президент-готель».

«Це забезпечить надходження до державного бюджету на понад 12 мільярдів гривень. Але це не є самоціллю. Найголовніше, що приватизація це удар по корупції та ділкам, які звикли заробляти на державних підприємствах», — сказав Денис Шмигаль.

Серед вказаних очільником уряду трьох обленерго є й акціонерне товариство «Хмельницькобленерго». Згідно з офіційним виданням Фонду державного майна України «Відомості приватизації», на продаж заплановано виставити 70 відсотків пакету акцій АТ «Хмельницькобленерго», які перебувають у власності держави.

Нагадаємо, приватизацію АТ «Хмельницькобленерго» урядовці готують ще з 2015 року. Проте роками проведення аукціонів відтерміновували. Цього року на заваді продажу державних акцій товариства став карантин. На час його дії парламент зупинив проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації.

Також нагадаємо, що 3 грудня пройшов аукціон з продажу з майнового комплексу Довжоцького спиртзаводу, що яке розташоване у Кам’янець-Подільському районі та належить державному підприємству «Укрспирт». Переможцем аукціону стало київське товариство з обмеженою відповідальністю «СКН «Сучасна комерційна нерухомість». Його представники запропонували за майно спиртзаводу понад 61 мільйон гривень.

Наразі очікується підписання договору. Саме після цього та приплати відповідних коштів приватизація цього державного майна буде офіційно завершена.

Читайте також: Уряд змінив обмеження щодо роботи ресторанів у новорічну ніч

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую