ye-logo.v1.2

На Хмельниччині хочуть приватизувати державний хлібокомбінат

Економіка 2061
Аукціон з приватизації Дунаєвецького комбінату хлібопродуктів запланований на 7 травня
Аукціон з приватизації Дунаєвецького комбінату хлібопродуктів запланований на 7 травня. Фото: Фонду державного майна України

Він стане першим в країні підприємством, виставленим на онлайн аукціон в рамках приватизації хлібокомбінатів.

Невдовзі державне підприємство «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» може опинитися у приватній власності. Його приватизацію урядовці затвердили ще у 2019 році. Й тепер його виставляють на онлайн аукціон, запланований на 7 травня.

У презентації Фонду державного майна України вказано, що основна діяльність Дунаєвецького комбінату хлібопродуктів пов’язана з виробництвом продуктів борошномельно-круп’яної промисловості. Впродовж 2018-2020 років це державне підприємство реалізувало готову продукцію на загальну суму 192 мільйонів 670 тисяч гривень. Станом на кінець січня цього року на ньому працювало 128 людей.

Стартова ціна його приватизації визначена на рівні 187 мільйонів 637 тисяч 810 гривень. Зокрема, на продаж буде виставлено будівлі та споруди хлібокомбінату, загальна площа яких становить понад 79 тисяч 804 метрів квадратних. Серед них: адмінбудинок з їдальнею, пекарні, елеватори, млинзавод, лабораторія, склади, цехи, гаражі, інші господарські будівлі. А також — сім земельних ділянок площею 36,8 гектара.

До переможця аукціону буде висунено кілька вимог. Наприклад, впродовж трьох років зберегти основні види діяльності Дунаєвецького комбінату хлібопродуктів. А впродовж шести місяців заборонено звільняти працівників приватизованого підприємства з ініціативи нового власника чи уповноваженого ним органу.

За інформацію регіонального відділення Фонду державного майна України, прийом заявок триватиме до 6 травня, а безпосередній аукціон з приватизації хлібокомбінату запланований на 7 травня.

«Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів стане першим об’єктом, який буде виставлено на прозорий онлайн-аукціон в рамках приватизації державних комбінатів хлібопродуктів. Свого часу вони були однією з ключових ланок аграрного виробничого процесу, який монопольно контролювала держава. Проте, з переходом до вільного ринку цей актив став непрофільним для держави. Значну частину підприємств важко назвати успішними, але приватизація цих активів може докорінно змінити ситуацію, адже вони мають чудовий інвестиційний потенціал», — зазначили у пресслужбі регіонального відділення Фонду державного майна України.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року Кабмін затвердив перелік з 76 державних підприємств, які підлягають приватизації. Частина з них розташовані на території Хмельницької області. Зокрема, у цей перелік потрапив Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів.

Також нагадаємо, що у грудні минулого року був проведений аукціон з приватизації Довжоцького спиртзаводу, який розташований на території Кам’янець-Подільського району. Переможцем конкурсу стало столичне товариство з обмеженою відповідальністю «СКН «Сучасна комерційна нерухомість». Ця компанія придбала спртзавод за 61 мільйон 100 гривень.

Читайте також: Три завдання і 11 мільйонів гривень: що планують зробити в аеропорту Хмельницького до кінця року

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую