ye-logo.v1.2

Підприємство європейського зразка

Економіка 3047
Директор "Атонмашу" Анатолій Сизько
Директор "Атонмашу" Анатолій Сизько. Фото: автора

П'ятдесятитисячний котел, який днями зійшов з конвеєра ТОВ “Завод “Атонмаш” у Красилові, безкоштовно отримає одна з багатодітних чи малозабезпечених сімей краю

На підприємстві уже стало доброю традицією до Дня машинобудівника дарувати опалювальні котли для соціально вразливих верств населення. Про сьогоднішній день заводу «Атонмаш» розмова з його директором Анатолієм Сизьком.
- Створене п'ять років тому на базі Красилівського машинобудівного заводу ТОВ «Завод «Атонмаш» нині стало одним із провідних вітчизняних виробників теплотехнічної продукції, яка сертифікована не тільки в Україні, а й в Росії, Білорусі, Молдові. Ми першими серед споріднених підприємств галузі запровадили і сертифікували систему управління якістю у відповідності до вимог міжнародних стандартів ДСТУ ISO 9001-2001. Асортимент продукції нині налічує більше тридцяти різновидів побутових котлів, призначених для теплопостачання індивідуальних житлових будинків, квартир, адміністративно-господарських і виробничих об'єктів, обладнаних системами водяного опалення з природною або вимушеною циркуляцією теплоносіїв.
- Якими новинками порадували атонмашівці споживачів у нинішньому році?

- Цьогоріч з виробничого конвеєра зійшло декільки видів нової продукції, серед яких - електричні та навісні газові котли, широка гамма газових конвекторів. До слова, останні користуються більшою популярністю за кордоном, ніж на вітчизняному ринку. Адже далеко не всі українці знайомі з технічними характеристиками цього виробу, який призначений для опалення невеликих приміщень та дачних будинків. Завдяки газовим конвекторам не потрібно монтувати громіздких металоємних систем водяного опалення з численними батареями, до мінімуму зводиться ризик, що система при тривалій відсутності господарів у зимову пору розморозиться.
- На такому потужному підприємстві не обходиться, напевне, без іноземних інвесторів.
- В минулому році ми розпочали виробництво міні-котелень італійського бренду Biasi для опалення і приготування гарячої води в соціальних та інших великих об'єктах житлово-комунальної галузі. Сучасне обладнання потужністю понад 600 кіловат може на п'ятдесят відсотків підвищити коефіцієнт корисної дії нинішніх котелень.
Ні для кого не секрет, що сьогодні житлово-комунальна галузь - одна з найенергоємніших в українській економіці. Вона споживає до сорока відсотків всіх енергоресурсів країни, що в декілька разів більше, ніж, наприклад, в країнах Європейського Союзу. Однак потенціал для економії в цьому секторі складає більше п'ятдесяти відсотків, тому виробництво теплотехніки дуже привабливе для іноземних інвесторів.
Побутові електрокотли - не новинка на вітчизняному ринку теплотехнічної продукції. Але виготовлені в Красилові вирізняються тим, що працюють у повному автоматичному режимі і при вмиканні виводяться на планову потужність 9 кіловат не відразу, а поступово, так само поступово і вимикаються, що дає можливість уникнути великих перепадів напруги в електромережі, особливо в сільській місцевості. Це дуже актуально в населених пунктах, які знаходяться поблизу Хмельницької АЕС і замість газового або пічного використовують електричне опалення.
Крім того, конкурентна здатність новинки - простота в монтажі, забезпечена зручним розташуванням робочих вузлів. Для покупців, крім доступної ціни, переваги цього виробу характеризуються безшумністю, можливістю каскадного підключення для збільшення потужності і відсутністю шкідливих викидів та сторонніх запахів при роботі. Розроблена модель відрізняється привабливим дизайном, компактністю і малою вагою.
А газові котли марки «Атон», випущені в Красилові, характеризуються високим коефіцієнтом корисної дії. Вони - енергоефективні та ощадливі. Заміна котлів старого зразка на сучасні атонівські дає економію споживання газу на 20-25 відсотків. Це дуже суттєво при нинішніх цінах на енергоносії та низькій платоспроможності населення.
- Як позначається збільшення асортименту на обсягах виробництва опалювальної техніки?
- Цей показник на «Атонмаші» постійно зростає. Якщо торік з конвеєра зійшло шістдесят тисяч, то до кінця цього року планується випустити вже вісімдесят тисяч опалювальних приладів.
- Без нових передових технологій, очевидно, не обійтися?
- Звичайно. Наприкінці позаминулого року на заводі встановили робот, який став першою ластівкою повної автоматизації зварювальних робіт на промислових підприємствах Хмельниччини. «Мудру» машину з числовим програмним управлінням використовують для зварювання окремих вузлів газових опалювальних котлів, де вимагається висока якість та надзвичайна точність виконаних операцій. Продуктивність його роботи в еквіваленті прирівнюється до чотирьох висококваліфікованих електрозварників.
- Але ж запровадження нових технологій потребує колосальних капіталовкладень.
- Лише за останні роки ми вклали у модернізацію виробництва понад десять мільйонів гривень. Закуплено чотири напівавтоматичні зварювальні установки, повздовжні преси, дільницю порошкового фарбування металу тощо. Переконалися, чим більше коштів вкладаємо у модернізацію, тим більшу віддачу отримуємо від цього.
Сучасне обладнання встановлюємо, насамперед, у тих підрозділах, де не вистачає висококваліфікованих робітників. Ще й досі в дефіциті залишаються токарі, електрозварники, техніки-електрики.
Ось і нещодавно придбали згинальний прес європейської якості з числовим програмним управлінням «Derley», який оснащений системою лазерного захисту, що практично виключає ризики травмування обслуговуючого персоналу під час роботи на ньому. Така сучасна установка може замінити чотири висококваліфікованих робітники і забезпечує суттєву економію енергоресурсів.
Планується і надалі впроваджувати зварювальні роботи, встановити автоматизовану лінію складання котлів, що дасть можливість до мінімуму звести затрати ручної праці. Її частка в загальному обсязі виробничого процесу не буде перевищувати двадцяти відсотків.
- Але, якими б прогресивними не були технології, досконалими верстати та виробничі лінії, основну роль у виробництві продукції відіграє людський фактор.
- Звичайно. На «Атонмаші», який за рік випускає продукції на суму понад сто мільйонів гривень, працює всього 360 чоловік, а в сезон, що розпочинається в квітні і триває до кінця листопада, чисельність персоналу сягає 390 чоловік. Майже половина з них - віком до двадцяти п'яти років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую