ye-logo.v1.2

У Хмельницькому, на майдані знову людно

Економіка 2863
Фото: автора

Хвиля безстрокових акцій протесту стартувала минулої п’ятниці, 23 березня у Хмельницькому. Підприємці запевняють, що вона прокотиться усією країною.

«Підленьке» життя
Головне, чим незадоволені протестуючі цього разу, – непідйомний платіж соціальних внесків у період кризи, коли підприємці ледве зводять кінці з кінцями. Завдяки цим платежам не може працювати й прийнятий закон про спрощену систему оподаткування. За період від моменту прийняття закону й донині, підприємці робили все можливе, щоб мирним шляхом: листами, телеграмами та перемовинами, довести представникам влади, що вони є слухняні громадяни і готові вносити свою частину платежів до місцевого та державного бюджету, а також до пенсійного фонду. Про це під час акції заявила голова ради профспілки захисту підприємництва у Хмельницькому Надія Кнець. «Коли почалася криза – платежі стали для нас непідйомними, але нас ніхто не чує», – заявила вона. Підприємці самостійно розробили систему розрахунків за трьома групами спрощеної системи оподаткування, але жодна із них не дає їм не лише прибутку, але й необхідних засобів для існування. Така ситуація, за словами голови ради профспілки, залишає усім три шляхи виходу. Перший – справно сплачувати усі внески, виплати та податки і за короткий період перейти до категорії банкротів. Від другого шляху втомилася уже більшість підприємців, адже він передбачає боротьбу за нормальні умови ведення бізнесу. «Боротися важко, – каже Надія Володимирівна, – боротися не хочеться, боротися втомилися. Більше того, складна ситуація протягом тривалого часу та порожні гаманці усіх розсварили і підірвали віру не лише у результат боротьби, але й у самих себе». Третій шлях самі ж підприємці охрестили «підленьким»: коли до кожного із них «тихенько приходитимуть представники контролюючих органів – тихенько сунутимуть їм певну суму і тихенько усі далі працюватимуть». Саме заради третього шляху, переконані підприємці, й створювалася нині діюча система. У більшості випадків так і стається, – зізнаються учасники акції, – але «усіх не пограбують, не залякають і на коліна не поставлять!». Підприємці уже найближчим часом очікують «гостей» із контролюючих органів і «цілу серію наступів», незважаючи на мораторій на проведення перевірок. Між собою вони поширюють інформацію про те, що у день проведення акції протесту окремі установи вже планували зробити рейд серед підприємців, однак відтермінували його в часі на кілька днів, щоб не «дратувати людей і не давати ще одного приводу кричати на майдані про утиски». «Ми щодня зустрічаємося із незаконними перевірками, платежами, порушенням прав людей, яке врешті-решт знову підніме людей на майдан. І зовсім не тому, що нам хочеться війни», – переконує Надія Кнець. Дорікнула голова спілки й самим підприємцям зазначивши, що усі розуміють критичність ситуації, коли крадуть наше, а ми всі мовчимо, бо більшість дотримується позиції «хто-небудь, тільки не я!», кожен береже своє здоров’ячко, нерви і репутацію.
«Дядько», що з’їдає бюджет
На початку січня підприємці відіслали до Міністерства економіки листа із пропозиціями: зменшити навантаження на тих підприємців, у кого є наймані працівники, збільшити об’єми товарообігу, зменшити відсотки для другої та третьої груп, ввести лікарняні, відпустки і щоб у цей період не платити внески до пенсійного фонду. Усі ці пропозиції, за словами Надії Кнець, залишилися поза увагою, ніби владу про це ніхто й не запитував. «Виходить, «на городі бузина, а в Києві – дядько», – охарактеризувала дії влади голова профспілки. – Той дядько жере усю бюджетну систему, живе за її рахунок, і ні про кого абсолютно ні дбати не хоче, ні чути». На своє звернення підприємці отримали з обласної адміністрації відповідь про те, що «можливо, і є недоліки у прийнятому законі про спрощену систему оподаткування, але певний час потрібно у ній попрацювати, а не робити поспішних висновків». «Тобто, якщо ви падаєте на дно, то спочатку полежіть там, звикніться, а вже коли геть несила буде дихати, тоді ми будемо вносити зміни до закону?» – резюмувала Надія Кнець. І додала, що якщо закон «бракований», то його потрібно виправляти, а не змушувати людей до нього достосовуватися і страждати. За словами Надії Володимирівни, Антимонопольний комітет України вже розіслав усім органам влади та господарюючим суб’єктам «відповідний папір» про повний контроль над ринками. За її словами, створена для контролю роботи ринків група збиратиме інформацію про кількість людей, що працюють, скільки хто платить, у кого яка площа, за якою ціною продається товар… «Це не просто втручання у господарську діяльність, а справжнісіньке рейдерство, – запевняє Надія Кнець – Адже до групи, що перевірятиме підприємців входитимуть представники податкової, антимонопольного комітету, інших контролюючих органів. Мене також запрошували, але я категорично відмовилася і участі у цій «підлості та нечисті» не братиму!».
Слово надається… не всім!
Учасники акції прийняли резолюцію, яка, за переконаннями організаторів, буде розглянута на сесії обласної ради та в парламенті. Однак, перед тим, як проголосувати за резолюцію, та офіційно закінчити акцію, організатори закликали до слова «усіх чесних людей». І якщо лідера ГО «Оновлення країни» Олеся Вітряного, депутата обласної ради Ігоря Сабія та кількох підприємців із числа «своїх», головний спікер акції Надія Кнець ще вислухала, то «провокаторам» Аліму Міщуку та Галині Кулик, які також забажали виступити, не те що слова не дали, а ще й «окричали» на весь майдан. «Провокаторам, які внесли розбрат у наші тісні лави – ні!», «Міщуку – ні!» та «Кулик – ні!», під такі гасла організатори поспішно проголосували за озвучену резолюцію та оголосили про завершення акції. Проте, пообіцяли, що все тільки починається і хвиля акцій протесту повертатиметься з новою силою, але вже не тому, що хтось когось збиратиме, а тому, що люди самі будуть вимагати акцій під тиском життя, злиднів і здирницьких законів».

Коментарі з приводу:
Галина Кулик, голова громадської організації "Підприємці Поділля":

– Поки ми будемо проводити акції кожен собі, по коморках, то нічого не зміниться! Я не розумію, чому така реакція! На даний момент громадянське суспільство має бути проти влади. А така подача інформації в народ (йдеться про слова «Провокаторам, які внесли розбрат» – авт.) веде того, щоб роз’єднати людей. Але ми за те, щоб все громадянське суспільство було разом. Я погоджуюся з усіма словами, що лунали зі сцени! Підняла руку, коли голосували за резолюцію, вона важлива. Я приїхала зі столиці, де була на свідком того, як «Партія регіонів» та БЮТ голосували проти підприємницьких законів, над якими ми з підприємцями працювали протягом цілого року!
– Якби вам, все ж таки, дозволили виступити, що ви планували сказати?
– Я хотіла сказати про те, що люди не повинні опускатися на коліна, чого домагаються нині політики, об’єднатися і стати на захист своїх дітей, свого життя і майбутнього».

Віталій Олуйко, голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України:
– Жодної вказівки щодо перевірки підприємців Антимонопольний комітет не видавав. Єдине, що ми прийняли минулого тижня – це рекомендації, які обов’язкові до виконання усім власникам ринків незалежно від форми від форми власності стосовно недопущення зростання цін на продукцію та торговельні місця. Такі рекомендації видані тому, що на прикладі Ярмолинецького та Нетішинського ринків ми спостерігаємо підвищення цін на торгівельні місця, чого не варто допускати. Протягом десяти днів усі власники ринків нададуть до комітету економічно обґрунтовані показники і, якщо буде виявлено необгрунтоване підвищення ціни, то як кажуть, «ми йдемо до вас».
Нині у Хмельницькому 26 діючих ринків, 20 із яких – у приватній власності.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую