ye-logo.v1.2

Прокуратура Хмельниччини здійснює контроль за станом погашення заборгованості за електроенергію

Економіка 2531

Стан погашення заборгованості за електроенергію – на контролі прокуратури Хмельниччини

Ситуація в регіоні з погашенням боргів за електроенергію залишається складною, а порушення у цій сфері вимагають негайного вжиття додаткових спільних заходів. Такого висновку дійшли учасники міжвідомчої наради керівників правоохоронних та контролюючих органів з вказаних питань, яка відбулась у прокуратурі Хмельницької області. Майже дві третини боргу перед ПАТ ЕК «Хмельницькобленерго» за енергоносії (близько 25 млн. грн.) мають юридичні особи. Найбільше - у м.Хмельницькому, де лише КП «Хмельницькводоканал» винен понад 7 мільйонів. Водночас окремі райони електромереж неналежно проводять претензійно-позовну роботу зі стягнення заборгованості за електрику та нарахованих збитків.

 Натомість, як зазначив перший заступник прокурора області Валентин Твердохліб, під час прокурорських перевірок виявлено численні факти неправомірного припинення електропостачання споживачам, несвоєчасного його відновлення, незаконного нарахування збитків за позаоблікове використання електроенергії. Так, без надання відповідного попередження відключали споживачів від електропостачання контролери Городоцького, Хмельницького, Старокостянтинівського, Кам’янець-Подільського, Новоушицького районів електромереж. А останні, попри передбачену законодавством заборону, залишали споживачів без світла перед вихідними та святковими днями. Контролери Шепетівського РЕМ, незважаючи на повне погашення споживачкою 47 грн. заборгованості, відключили її від мережі.

 Не у всіх закладах охорони здоров’я вирішена проблема з автономними джерелами електропостачання. Зокрема, у разі раптового відключення світла в Хмельницькому обласному онкодиспансері, військовому госпіталі, Кам’янець-Подільській міській лікарні відсутність резервного живлення може призвести до несвоєчасного надання медичної допомоги.

 Встановлено й порушення законодавства про охорону праці: частина гідроелектростанцій функціонує без дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, без електрозахисних засобів захисту, планів усунення аварійних ситуацій.

 Працівники територіального управління Держгірпромнагляду не здійснюють належного контролю за додержанням законодавства у цій сфері, не інспектують виконання вимог внесених ними приписів, а відтак порушення не усуваються, винні особи уникають відповідальності. Наприклад, за наслідками розгляду порушеного прокуратурою області відносно головного держінспектора подання йому оголошено догану за те, що не забезпечив контроль за розглядом 17 внесених ним приписів про усунення порушень у галузі енергетики.

 Загалом за результатами перевірок у поточному році прокурорами в цій сфері внесено 37 документів реагування. За наслідками їх розгляду уже притягнуто до відповідальності 97 посадовців, відшкодовано 9,5 млн. грн. З метою стягнення заборгованості за електроенергію до суду пред’явлено 7 позовів на 2,3 млн. грн.

 Враховуючи ці факти та пояснення керівників контролюючих органів, міжвідомча нарада прийняла постанову, в якій визначила додаткові заходи щодо погашення заборгованості за електроенергію, недопущення в подальшому подібних порушень, підвищення ефективності державного контролю в обговорюваній сфері. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую