ye-logo.v1.2
25 Серпня, 2019

Студенти працюватимуть пів року безкоштовно

Вероніка Пастернак Економіка 2119

На сьогодні в Україні кожен п'ятий випускник вишу не може знайти роботу. Вони - жертви замкнутого кола: щоб отримати роботу, потрібен стаж, а щоб мати стаж, потрібна робота.

Як повідомляє jobs.km.ua з посиланням наТСН, розірвати це коло можна кількома способами: придбати трудову за півтисячі гривень із фальшивим стажем, або скористатися пропозицією держави, яку незабаром планують запровадити - відпрацювати на підприємство в якості стажера півроку без зарплати, проте із записом у трудову.

Наразі Мінсоцполітики розглядає законопроект "Про зайнятість населення". За даним документом, щоб підвищити попит на молодих спеціалістів, пропонується запровадити так зване стажування.

"Роботодавець може взяти до 6 місяців студента, який не буде отримувати зарплату. Але обов'язково такий роботодавець повинен буде завести трудову на цього. Я чув і критику даного проекту, але ми зробили опитування – студенти 1 до 6 підтримують цю норму", - пояснив очільник міністерства Сергій Тігіпко.

За словами заслуженого юриста України Лілії Кузнєцової, якщо залишити законопроект у такому варіанті, яким він є зараз, то роботодавці зможуть використовувати випускників як безкоштовну робочу силу, і до суду не подаси.

Ще один варіант знайти роботу – на межі криміналу. Спецпропозиції в інтернеті обіцяють за день зробити з вас висококваліфікованого спеціаліста. Купити уже заповнену трудову зовсім не складно. Щоби отримати багаторічний стаж, варто лише заповнити невеличку анкету і залишити номер мобільного телефону.

За 550 гривень і день очікування трудова з 2 роками записаного стажу була готова. Правда, у Мінсоцполітики не рекомендували подаватись, бо там можуть перевірити стаж. Попри це навіть такий варіант з офіційною печаткою був можливий.

Щоб не було проблем із липовою трудовою книжкою, вписують лише приватні організації, які вже закриті, або знаходяться на етапі ліквідації. Тому тут навіть телефонний дзвінок-перевірка не видасть фальшивку.

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні у центрах зайнятості зареєстровано 547,7 тис. громадян, що і є офіційним показником безробіття. Половину непрацевлаштованих осіб складає молодь у віці до 35 років. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую