ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Чому турецького султана назвали кам’янецьким катом, і де на Поділлі 100 років тому бачили НЛО

Історія 4447
Юрій Даценко - засновник проекту «Незнана Україна»
Юрій Даценко - засновник проекту «Незнана Україна». Фото: автора

Хмельничанам розповіли цікаві факти про рідний край.

 Мандрівник та байкер Юрій Даценко, засновник проекту «Незнана Україна», розповів хмельничанам цікаві і маловідомі факти про Поділля. На його думку, історія нашої області повна неймовірних і важливих подій, вартих того, аби про них знали.

«Чимало фактів про Поділля залишаються невідомими широкому загалу. А історія нашої області багата важливими подіями, є багато унікальних пам’яток», - переконаний мандрівник.

Як розповів пан Юрій, про місто Кам’янець-Подільський згадується навіть у відомому листі козаків до турецького султана. Серед лайливих слів, якими його називають, є «кам’янецький кат». Чому саме так: Кам’янець був потужним містом в той час, і було престижно мати власного ката. Для людей такої професії існували певні привілеї, вони були відомими. Кам’янчани навіть боялися, щоб його не забрали в інше місто, ним дорожили.

Лекцію мандрівник провів у книгарні

За словами Юрія, цікавим є також те, що раніше річка Дністер була судноплавною. До прикладу, в портах у 1861 році було завантажено/розвантажено 1185 різних суден, відбувалися пасажирські перевезення. З Городком було пов'язане життя одного із найвидатніших мікробіологів світу та героя російсько-турецької і Вітчизняної війни 1812 року, а Теофіполь отримав сучасну назву завдяки коханню.

Чимало цікавих фактів згадав мандрівник і про Меджибіж. Свого часу там несли військову службу далекі родичі Лермонтова і Пушкіна, а в інший період зародилася українська армія.

Чоловік каже, вперше зібрав таку аудиторію

Мандрівник згадав і те, що в 1913 році у Кам’янці та Проскурові в небі бачили невідомі літаючі об’єкти, це не були аероплани, як припускалося. Про це повідомляли газети різних країн. Була навіть спроба «захопити в полон» старосту у селі Вихилівка. Чоловік побував на борту такого літаючого об’єкта, але потім його відпустили. Він отямився за сотні кілометрів від дому.

Послухати Юрія прийшло чимало хмельничан

Лекція Юрія Даценка «Поділля, якого ви не знали» у книгарні «Є» зібрала аншлаг. Десятки людей прийшли послухати цікавинки про Хмельниччину, які він розповідав понад годину. Більшість фактів, які наводив мандрівник, міститься у книзі історика Сергія Єсюніна «Незнане Поділля».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую