ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

Постаті УНР: Катерина Рубчакова – останні гастролі в Проскурові

Історія 1845
Катерина Рубчакова
Катерина Рубчакова

Саме в сучасному Хмельницькому вiдбулися вистави, в яких востаннє в своєму житті взяла участь відома у минулому столітті українська акторка.

Катерина Рубчакова визначна українська акторка і співачка (сопрано) майже чверть столiття працювала в українському театрi товариства “Руська бесiда” у Львовi (1886-1914), Тернопільському Українському (1918-1919), Чернівецькому Українському драматичному та Новому Львiвському (1919) театрі, з яким у серпні-вересні 1919 року гастролювала на Поділлі.

Влітку 1919 року на запрошення i за пiдтримки Мiнiстерства преси та iнформацiї УНР Новий Львiвський театр почав гастрольну поїздку по Подiллю. В його трупу увійшла й визначна акторка Катерина Рубчакова.

Група цього театру на початку серпня 1919 року з Кам’янця-Подільського, де проходили гастролі львівських театралів, переїхала до Проскурова. А Катерина Андріївна захворіла і на деякий час залишилася в селi Зiнькiвцях у близьких друзів. Проскурiвські міщани палко вiтали акторів i очікували на приїзд Катерини Рубчакової.

Коли вже вона одужала, то з радiстю прибула до Проскурова, до своєї родини, до трупи свого театру. За словами хранителя фондів музею історії міста Хмельницького Вікторії Папонової, тут вiдбувалися вистави, в яких востаннє в своєму житті брала участь Катерина Рубчакова. Це були вистави дуже популярні серед простого люду. Багато з них були благодiйними для козакiв армiї УНР та людей, які не мали чим заплатити.

Читайте також: Постаті УНР: Микола Сікора – міський голова у Проскурові

У складi групи на сцені міського театру у вересні 1919 року блискуче виступали як Катерина Рубчакова, так і її чоловiк Iван Рубчак. Як розповіла Вікторія Папонова, на підмостках нашого театру робила свої першi кроки на професійній сцені їхня донька, 16-рiчна Ольга Рубчакiвна, котрій довелося стати однією з фундаторiв сучасного Київського театру iм.I.Франка. Катерина Рубчакова ж востаннє вийшла на сцену, зігравши у виставі “Дай серцю волю, заведе в неволю...”

Детальніше про Катерину Рубчакову у відеопроекті сайту «Є» «Постаті УНР в Проскурові»:

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Вадим ВАСИЛИШИН.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую