ye-logo.v1.2
21 Січня, 2020

Портрети розбудовників України презентували на Хмельниччині

Ангеліна Мовчан Історія 793
Асафат Дністрян презентував виставку робіт «Розбудовники Української держави».
Асафат Дністрян презентував виставку робіт «Розбудовники Української держави».. Фото: adm-km.gov.ua

Малював їх житель Ізяслава, колишній в'язень комуністичного режиму Асафат Дністрян.

Виставку портретів «Розбудовники Української держави» відкрили у приміщенні Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею, повідомляє Хмельницька ОДА. Автор - Асафат Гнатович Дністрян – жителя міста Ізяслав, колишнього в’язня сумління комуністичного режиму, учаснику руху українського Опору комуністичному режиму другої половини ХХ століття.

На виставці представлено портрети рідних Асафата Гнатовича, учасників руху національного опору комуністичному режиму, видатних борців за свободу та незалежність України Тараса Шевченка, Симона Петлюри, Степана Бандери, патріарха Мстислава – першого предстоятеля УПЦ КП, Ярослави Стецько, Богдана Хмельницького та інших історичних осіб. Також ряд робіт присвячені релігійній тематиці.

В рамках відкриття виставки Асафат Гнатович урочисто передав представлені роботи в дар громаді міста Ізяслава. Голова міста Ізяслав Валентина Корнійчук подякувала художнику та зазначила, що символічно, що учасник боротьби за волю України, напередодні відзначення Дня Незалежності зробив такий чудовий подарунок для всіх жителів стародавнього Ізяслава – добірку живописних портретів видатних діячів українського державотворення написаних власноруч.

«На довгому життєвому шляху Асафату Дністряну довелось зазнати багато труднощів і втрат. Ще у 2012 році Ізяславським районним історико-краєзнавчим музеєм була видана книга спогадів Асафата Гнатовича «Від Карпат до Заполяр’я». З цього документально-біографічного твору ми дізнаємось про окремі сторінки історії України, про випробування, які довелось пережити політично репресованим за часів радянської влади. Асафат Дністрян отримав 20 років ув’язнення, пройшовши поневіряння в тюрмах, був відправлений в табір на каторжну працю в Заполяр’я, де вже на той час перебували батько та брат Василь. А два старших брати загинули, один в бою з НКВД, інший з фашистами» - зазначила директор Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею Людмила Левицька.

Урочисте відкриття виставки відбулося в рамках святкування Дня Незалежності України

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую