ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 13 квітня

Історія 1664
В такий спосіб у 2016 році «Правий сектор» закликав байкотувати російський бізнес
В такий спосіб у 2016 році «Правий сектор» закликав байкотувати російський бізнес

Що про цей день розповідають історичні джерела.

13 квітня 1793 року Указом імператриці Катерини ІІ утворено Ізяславську та Брацлавську губернії та Кам’янецьку область. Новостворена Ізяславська губернія включала землі колишнього Волинського та північної частини Київського воєводств Польщі (всього 13 повітів). ЦентрПодільської губернії опинився в Кам'янці-Подільському, де вже наступного року діяли Подільське намісницьке правління тагубернські палати. Одночасно була створено і канцелярію Подільського військового губернатора, адже Подільська губернія входила до числа прикордонних.

У 1898 році цього дня було затверджено положення про стипендію імені Йосипа Ролле при Кам’янець-Подільській чоловічій гімназії. Вчений від 1860 року працював лікарем в Кам’янці-Подільському та досліджував історію краю.

13 квітня, 1958 року Шепетівський виконком райради депутатів ухвалив постанову про адміністративну відповідальність за вживання алкогольних напоїв у парках, скверах, магазинах, буфетах, чайних (де це не дозволено). Порушникам загрожував штраф до 100 карбованців або примусові роботи на строк до 30 днів.

1944 році цього дня на Кам’янець-Подільську махоркову фабрику прийнято на роботу перших працівників. У казармах у Старому місті стали встановлювати обладнання для виготовлення цигарок і махорки. Підприємство діяло з 1944 по 2006 роки.

Цього дня в 2003 році у Кам’янці-Подільському відбулась VIII конференція орнітологів заходу України.

13 квітня 2016 року представники «Правого сектору» Хмельниччини засипали один із російських банків порожніми гільзами та облили кров’ю. В такий спосіб вони намагалися нагадати хмельничанам, що поки на сході України йде війна з Росією, російський бізнес успішно працює. Під час акції закликали бойкотувати російський бізнес.

А минулого року цього дня у центрі Хмельницького біля Ощадбанку встановили нову зупинку, яку згодом переобладнали у «розумну».

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую