ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 25 квітня

Історія 3593
Минулого року біля пам
Минулого року біля пам'ятника «Героям та жертвам Чорнобиля» хмельничани провели мітинг. Фото: з архіву редакції

Про події краю, які стали історією.

Минулого року у Хмельницькому цього дня напередодні чергової річниці вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Хмельничани провели мітинг-реквієм та поклали квіти до пам’ятника «Героям та жертвам Чорнобиля». Вшанувати загиблих прийшли ліквідатори, діти чорнобильців, представники влади, силових структур та небайдужі громадяни.

25 квітня 1633 року засноване місто Славута. Саме до цього часу відноситься локаційний привілей наданий Абелю Тошковському князем Юрієм Заславським. Зокрема у даному привілеї вказується "Шляхетному пану Авелю Тошковському слузі Моєму даю цей Мій лист, рукою Моєю підписаний і печаткою підтверджений, на осадження міста Славутина на грунтах Моїх Новозаславських". Абель Тошковський був офіційним осадником князя Юрія Заславського і мав турбуватися про побудову загальноміських споруд (ратуші, церкви, ваги, воскобійні). Вже у інвентарному описі 1637 року вказується на існування у місті - ринкового плацу та 4 вулиць, міських мурів з 8 баштами.

25 квітня 1918 року у Вінниці був обраний головою Подільської губернської народної управи Віктор Приходько .  Він був громадсько-політичний і культурний діяч, правник. Під час гетьманату продовжив роботу в земстві, яке повернулося до Кам’янця-Подільського. До гетьманського режиму ставився негативно, вважав його реакційним. Брав участь у протигетьманському повстанні в Кам’янці-Подільському. Очолив відділ судових справ (у статусі міністерства) Директорії УНР у Вінниці (грудень 1918). За згодою з Директорією свої повноваження передав С. Шелухіну. Підписав «Меморандум громадських діячів Поділля», що критикував внутрішню політику Директорії УНР. У 1919 році був призначений Подільським губернським комісаром.

Головноуповноважений уряду УНР Огієнко зауважив: «Це призначення було дуже потрібне, бо треба було організувати все Поділля, і нічого не можна було позоставляти без догляду. При губерніяльному комісарі склалося велике управління, воно провадило реальну працю по всьому Поділлю». У той час влада УНР поширювалася на п’ять повітів Поділля (Кам’янецький, Ушицький, Проскурівський, Могилівський і Ямпільський). Розгорнути діяльність на посаді голови губернії не мав можливості у зв’язку з позицією командуван-ня підрозділів польської армії, яке перешкоджало функціонуванню українських установ.

25 квітня, 1942 року німецько-нацистські загарбники поставили шибеницю на площі біля старого залізничного вокзалу станції Шепетівки (донині не збереглася). За підозрою у зв’язках із радянськими партизанами на ній повісили диспетчера паровозного депо та колишнього секретаря райкому комсомолу.

У 2014 році цього дня у Ярмолинецькому районі блокували дороги та адміністрації. Після того як в.о. Президента Олександр Турчинов призначив нового голову РДА, місцеві мешканці заявили, що незадоволені призначеним керівником району. Вони заблокували приміщення райдержадміністрації і не допустили новопризначеного голову до робочого місця.

Два роки тому цього дня пасічники блокували дорогу. Фото: з архіву

2018 року цього дня перекривали дорогу пасічники. Мешканці довколишніх сіл Городка перекрили дорогу на виїзді з міста. Причина – масова загибель бджіл через обробіток полів хімікатами. Найбільше бджолосімей втратили у Великій Яромирці.

А ще минулого року 25 квітня у Хмельницькому відкрили відділення гемодіалізу. Ще у 2016 році хмельничани з нирковою недостатністю, які об’єдналися в громадську організацію, почали вимагати для хворих створення відділення гемодіалізу у Хмельницькому. Нарешті новостворене відділення почало приймати пацієнтів з 1 травня. Близько 60 хворих можуть отримувати процедуру у три зміни. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую