ye-logo.v1.2
19 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 3 травня

Юна МІТРАШКО Історія 1548
Команда з мотоболу «Поділля», 1992 рік
Команда з мотоболу «Поділля», 1992 рік. Фото: podolyanin.com.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

3 травня 1920 року після дводенного перебування в Кам’янці-Подільському Симон Петлюра завершив справи і пізно вночі виїхав з міста на фронт. В той час польські та українські військові частини наступали на Київ.

У 1981 році цього дня кам'янець-подільська команда з мотоболу «Поділля» дебютувала в першій лізі чемпіонату СРСР. Загалом команда у своїй історії чотири рази вигравала кубок України: у 1987, 1992, 1993 та 2008 роках. Мотобол — один із видів мотоспорту, своєрідний футбол на мотоциклах. Його історія бере свій початок ще з 20-х років минулого століття, сама ідея ганяти м’яча на мотоциклах належить французам. В Україні цей вид спорту з'явився у 60-х. Грають у мотобол м'ячем, розміри якого значно більші за футбольний. У кожній команді 5 гравців — воротар та 4 польових гравці на мотоциклах. Точна дата створення мотобольних команд на Хмельниччині невідома. А от перший матч в області відбувся 14 серпня 1966 року між кам’янецьким і хмельницьким мотоклубами, тоді перемогли хмельничани - 4:2. Після дебюту у 1981 році «Поділля» виступає у Вищій лізі чемпіонату СРСР (у зв’язку з цим, у 1982 році звели нинішній мотобольний стадіон). З початку незалежності України «Поділля» стає лідером вітчизняного мотоболу. Це були часи найбільшого піднесення команди, а потім через брак фінансування почався спад. З 2014 року команда «Поділля» знову відроджується і відновлює виступи в чемпіонаті України.

3 травня 2015 року на Сході України загинув 39-річний кам’янчанин Аркадій Чухнов. БРДМ військовослужбовця підірвався на закладеній бойовиками міні. Разом з ним загинув ще один побратим і троє отримали поранення. Солдата 15 батальйону територіальної оборони (військова частина В-2260) Аркадія Чухнова посмертно нагородили відзнакою «За заслуги перед міською громадою».

Минулого року цього дня у Хмельницькому відбувся форум сім’ї. Ініціювали його Громадський рух «Україна за сім’ю» за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Проводили його у Хмельницькому обласному драматичному театрі, для того, щоб підтримати та захистити українську сім’ю. Серед озвучених пропозицій були: ввести у школах предмет Християнської етики і заборонити пропаганду різних збочень, проводити сімейні загальноміські свята та інші.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую