ye-logo.v1.2
8 Квітня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 11 травня

Історія 1453
Афіша прем'єрного концерту Української Республіканської Капели у Празі, що відбувся 11 травня 1919 року
Афіша прем'єрного концерту Української Республіканської Капели у Празі, що відбувся 11 травня 1919 року. Фото: tsdavo.gov.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

11 травня річниця європейської прем’єри славнозвісного "Щедрика". Ця гучна подія відбулась 11 травня 1919 року в Національному театрі Праги під час закордонних гастролей "першої музично-дипломатичної місії України на міжнародній арені" – Української Республіканської Капели під орудою видатного диригента Олександра Кошиця. Саме через Капелу та хор Олександра Кошиця "Щедрик" став візитівкою України, мелодія визнана серед найкращих різдвяних мелодій. Капела викликала міжнародний резонанс і забезпечила політичну впізнаваність УHP. Відомо, що Кам’янець-Подільський має пряме відношення до цих подій, адже після евакуації, з 14 лютого по 24 березня 1919-го хор перебував у місті над Смотричем, де було набрано більшість хористів, проходили репетиції, навчання французької мови, проведено значну роботу з підготовки турне.

11 травня 1963 року створено Чемеровецьке медичне училище, нині Чемеровецький медичний коледж. Тоді навчальному закладу виділили кілька кімнат для проведення занять у старому пристосованому приміщенні. Викладання вели чотири штатних викладачі, в тому числі лише 1 лікар. Першим директором училища був О. В. Муляр. Саме він розпочав формування педагогічного колективу, створення матеріально-технічної бази та встановлення ділових зв’язків з іншими медичними закладами області та України.
Перший набір в училище складав 95 студентів, з них зі спеціальності "Лікувальна справа" – дві групи на базі (восьмирічної) неповної середньої школи і зі спеціальності "Сестринська справа" – одна група на базі середньої школи.

11 травня 2012 року у Хмельницькому біля зупинки "Юність" націоналісти озброївшись трафаретами та балончиками з фарбами переназвали вулицю Примакову на вулицю Степана Бандери.

11 травня 2014 року у Слов'янську, загинув Старший лейтенант 1-го резервного батальйону НГУ - Ігор Гейсун. Він беззбройний, був розстріляний сепаратистами у голову, серце й живіт. Ігор Гейсун народився в Деражні, в березні 2016 року на фасаді школи де навчався Герой встановили меморіальну дошку.

11 травня 2015 р. у результаті кульового поранення в груди поблизу села Водяне (Ясинуватський район) під Донецьком загинув ще один наш земляк – Богдан Ліщинський. Родом з села Мартинківці Хмельницького району, лейтенант Богдан Ліщинський служив у 81 окремій аеромобільній бригаді.

Минулого року 11 травня, у Хмельницькому стартував п'ятий ювілейний фестиваль “Джаз Фест Поділля”. На двох сцена - поблизу кінотеатру ім. Т.Шевченка та біля ТЦ “Дитячий світ” відбувалось музичне дійство. Хедлайнером першого фестивального дня був гурт “Танок на майдані Конго” (ТНМК).

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую